Доступність посилання

ТОП новини

Литвин відклав підписання закону про зміну частки українського ефіру


Голова Верховної Ради Володимир Литвин відклав підписання закону, який удвічі скорочує частку українського національного аудіовізуального продукту в загальному обсязі мовлення телерадіоорганізацій, до усунення неузгодженостей у тексті документу, повідомив сьогодні прес-секретар спікера.

За цим повідомленням, Литвин підтримав пропозиції Головного юридичного управління апарату Верховної Ради про необхідність усунути неузгодженості в ухваленому законі про зміни до закону про телебачення і радіомовлення і направив текст закону, підготовлений для підпису головою парламенту, до комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації.

Комітет на доручення спікера має підготувати і внести на розгляд парламенту пропозиції щодо усунення неузгодженостей у документі, які стосуються частки продукту в ефірі теле- та радіоорганізацій, а також використання термінів «національний аудіовізуальний продукт» та «програми українського виробництва».

Минулого тижня Верховна Рада ухвалила вдвічі, з 50 до 25 відсотків, скоротити частку українського національного аудіовізуального продукту в загальному обсязі мовлення телерадіоорганізацій.

Автор законопроекту, народний депутат Олена Бондаренко (Партія регіонів), заявляла, що така зміна має на меті привести українське мовлення у відповідність із вимогами Європейської конвенції про транскордонне мовлення. За її словами, зменшення обов’язкового обсягу української продукції дасть слухачам «свободу вибору» і наблизить Україну до європейських стандартів.

Депутат стверджувала, що змінений закон покликаний лібералізувати українські медіа, деполітизувати їхню роботу. Представники опозиції, які виступили проти, наголошували, що на практиці це виллється в значне збільшення частки російської продукції в українському ефірі.
XS
SM
MD
LG