Доступність посилання

ТОП новини

Євроінспектори починають моніторинг в Італії


До Рима прибувають представники Єврокомісії та Європейського центробанку, щоб контролювати впровадження італійським урядом економічних реформ. На їхнє прибуття очікують уже в середу, повідомляє в вівторок кореспондентка Радіо Свобода.

Експерти мають перевірити, наскільки ефективно Італія долає боргову кризу, визнану за одну з найбільших у Європі.

«Економічна та фінансова ситуація в Італії дуже тривожна», – заявив у вівторок єврокомісар із економічних питань Оллі Рен.

Невідомо, як довго триватиме місія євроінспекторів, однак, за словами єврокомісара, звіт із Рима він має представити у Брюсселі вже в кінці цього місяця.

Наглядати за італійськими реформами приїдуть днями і представники Міжнародного валютного фонду.

Економічну лихоманку Італії суттєво загострює нестабільна політична ситуація довкола уряду Сільвіо Берлусконі. Раніше в вівторок бюджетне голосування в парламенті засвідчило, що прем’єр-міністр не має більшості в нижній Палаті депутатів парламенту. І ліва опозиція, і ключові союзники голови уряду тиснуть на нього, вимагаючи відставки.

На зустрічі з президентом Джорджо Наполітано Сільвіо Берлусконі пообіцяв, що залишить посаду лише після ухвалення нового закону щодо скорочення держбюджету.

На політичну агонію в Італії нервово реагують ринки. Вартість італійських акцій на фондових біржах Європи падає. Розрив між відсотками за 10-річними облігаціями уряду Італії та Німеччини підскочив до найвищої планки і сягнув 500 пунктів. А ставка доходності однорічних облігацій італійського уряду піднялася до 6,8 відсотка.
XS
SM
MD
LG