Доступність посилання

ТОП новини

Міністр: Румунія – за непорушність кордонів із сусідніми державами


Румунія є прихильницею непорушності чинних кордонів із країнами-сусідами, але Бухарест ніколи не брав на себе відповідальності за територіальну цілісність інших держав.

Так відповів на запитання українських журналістів щодо територіальних претензій Румунії міністр закордонних справ Теодор Баконскі.

«Румунія захищає свою територіальну цілісність, відповідно до міжнародного права, використовуючи наявні в Євросоюзі та НАТО механізми. Щодо України, то ми продовжуємо співпрацювати з нею на основі принципів добросусідства, життєвим інтересам Румунії відповідає розбудова демократичної процвітаючої української держави», – зазначив румунський дипломат.

Глава МЗС України перебуває 10 листопада у Києві з офіційним візитом. Під час переговорів з Президентом та урядовцями України румунський дипломат обговорює проблеми, пов’язані з прикордонним співробітництвом, забезпеченням прав національних меншин у двох сусідніх державах та поліпшенням політичних і ділових контактів між Києвом і Бухарестом.

За словами міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка, Київ та Бухарест особливо зацікавлені у поглибленні торговельно-економічного прикордонного співробітництва, захисті прав українців у Румунії та румунів в Україні тощо.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG