Доступність посилання

ТОП новини

У США в центрі передвиборних дебатів республіканців – Іран


Мітт Ромні поки що лідирує в гонці за право стати кандидатом від республіканців на найближчих президентських виборах

Нью-Йорк – Сполучені Штати не повинні допустити, щоб Іран оволодів атомною зброєю. До такого висновку дійшли кандидати у президенти від Республіканської партії. Вони провели публічні дебати, критикуючи зовнішню політику президента Барака Обами.

До президентських виборів залишається трохи менше року, передвиборна кампанія набирає обертів. Президент-демократ Барак Обама, прагнучи переобрання, щотижня, а то й частіше, виступає перед виборцями, подорожуючи різними штатами.

Що ж до республіканських претендентів, то вони ще не висунули свого кандидата. Це з’ясується в перебігу первинних виборів, які мають розпочатися вже у новому році. Поки що восьмеро республіканських претендентів проводять публічні дебати.

Остання дискусія, що відбулася у штаті Південна Кароліна, була цілком присвячена проблемам зовнішньої політики Сполучених Штатів.

Якраз цими днями опублікований звіт ООН щодо іранської ядерної програми з висновком, що Тегеран працює над виготовленням атомної боєголовки.

Мітт Ромні, колишній губернатор штату Массачусетс, вважає, що ця доповідь означає найбільшу поразку зовнішньої політики президента Обами, бо він не спромігся зупинити іранську програму за допомогою економічних санкцій.

Ромні за рівнем популярності близький до того, щоб очолити список республіканських претендентів.

«Якщо ми переоберемо Барака Обаму, Іран матиме ядерну зброю, а якщо ми виберемо Мітта Ромні, якщо ви оберете мене своїм наступним президентом, вони не матимуть ядерної зброї», – сказав Ромні.

Різні підходи кандидатів до шляхів тиску на Іран

Ромні вваажає, що Білий дім повинен активніше підтримувати іранську опозицію й запровадити суворіші економічні санкції.

Рік Санторум, колишній сенатор, обстоює радикальне рішення. Нагадавши колегам, що Ізраїль розбомбив ядерні об’єкти в Іраку 1981 року і в Сирії 2007 року, Санторум сказав, що Америці «вже тепер треба було б співпрацювати з Ізраїлем і зробити подібну річ, ліквідуючи іранський ядерний потенціал».

Нют Ґінґріч, колишній спікер Палати представників Конгресу, додав, що, крім того, Сполучені Штати повинні б надіслати таємних оперативників і впоратися з іранськими науковцями – дослідниками ядерної програми. За словами Ґінґріча, «є багато розумних шляхів упоратися з Іраном, і є декілька не дуже розумних, але Білий дім не скористався з розумних шляхів».

Разом із тим, усі республіканські претенденти позитивно оцінили роль Обами як головнокомандувача в Іраку та Афганістані.

Республіканські дебати транслювала у прямому ефірі телекомпанія CBS.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG