Люди недооцінюють загрозу діабету
Поштовх до цього захворювання можуть викликати інші хвороби. Діабет посідає третє місце серед причин смерті людей (після серцево-судинних і онкологічних захворювань). У людей із надлишком цукру в крові у кілька разів більший ризик інфаркту та інсульту. І, як зазначає президент Міжнародної діабетичної асоціації Людмила Петренко, люди недооцінюють загрозу діабету.
«Якщо у сім’ї є хтось хворий на діабет – треба раз на півроку обов’язково робити цей аналіз. Люди, які мають велику вагу теж повинні за цим слідкувати. Це і є група ризику», – наголосила Людмила Петренко.
Дороге лікування
Діабет не виліковується. Хоча при правильному лікуванні можна прожити тривале життя. Лікування одного хворого на діабет (якщо він купує препарати за власні кошти) часто сягає в Україні тисячі гривень на місяць.
Киянка Валентина Степанівна хворіє на діабет сім років. Вона є інвалідом другої групи. І тисяча гривень на місяць для неї – мінімум. Насправді, з урахуванням решти ускладнень, лікування обходиться ще дорожче.
«Якщо все порахувати – тисячі не вистачить. А враховуючи те, що є такий дорогий препарат «гептрал», який підліковує печінку, то лише він коштує 420 гривень. А потім мільгама, тіогама і т.д. Якщо я вам почну розказувати – це дуже довго», – каже жінка.
На державну програму протидії цукровому діабету фінансування є, також передбачені у держбюджеті кошти на закупівлю інсуліну. Інша річ – як розподіляють ці гроші. Їх варто виділяти напряму пацієнтам, зазначив колишній міністр охорони здоров’я України Микола Поліщук.
«Просто кожен повинен знати, що він має певну суму грошей на певний інсулін і він повинен їх отримати, а не закупівлі через центральний бюджет чи через обласний бюджет. Рецепт повинен бути чітко фіксований», – сказав Микола Поліщук.
До 2025 року кількість хворих на цукровий діабет зросте у світі удвічі, прогнозує Всесвітня організація охорони здоров’я. Якщо людина нормально харчується і не лінується займатися спортом, ризик захворіти на діабет значно зменшується.