Доступність посилання

ТОП новини

Обама: Росія, Китай і США – проти ядерної зброї в Ірану


Президент США Барак Обама заявляє, що Китай, Росія і Сполучені Штати мають спільну мету – гарантувати, щоб ядерна програма Ірану не призвела до виробництва цією країною ядерної зброї. Виступаючи в Гонолулу на закритті саміту організації Азійсько-Тихоокеанської економічної співпраці, Обама заявив, що три держави надалі співпрацюватимуть у цьому питанні.

«Я говорив з президентом Росії Медведєвим, а також головою КНР Ху Цзіньтао, і всі ми поділяємо єдину мету: переконатись, що Іран не використовує ядерну енергетику для виробництва зброї. Ми продовжимо консультації з цього питання з Росією і Китаєм протягом наступних декількох тижнів», – сказав президент США Барак Обама.

Він також заявив, що Іран зараз «ізольований» від світової спільноти, і є ознаки того, що міжнародні санкції економічно послаблюють Іран.

Росія і Китай разом зі США уже чотири рази в Раді Безпеки ООН узгоджували запровадження санкцій проти Ірану через його роботи зі збагачення урану. Водночас тепер Росія і Китай, що мають право вето, не надто схильні до нових санкцій.

Минулого тижня став відомий зміст доповіді Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), наведені в якій дані можуть свідчити, що Іран працював над створенням ядерної зброї.

Іран, як і раніше, заперечує такі прагнення, офіційний Тегеран відкинув висновки МАГАТЕ. Він стверджує, що його ядерна програма має мирну мету, але доказів цього не надає.
XS
SM
MD
LG