Доступність посилання

ТОП новини

Крим: вибори без вибору?


Сімферополь – У неділю на довиборах до Верховної Ради Криму в сімферопольському мажоритарному окрузі № 13 за вкрай низької явки виборців переміг кандидат від правлячої Партії регіонів. Опозиція говорить про порушення і фальсифікації. Регіонали ж запевняють, що перемога чесна і вже називають посаду, яку в місцевому парламенті обійме переможець.

Виборча комісія АРК на диво спрацювала оперативно, і вже по обіді наступного після голосування дня офіційно оприлюднила результати виборів у 13-му виборчому окрузі, що розташований у Сімферополі. Торік обраний у ньому депутат на початку вересня помер.

У голосуванні взяли участь лише 18% зареєстрованих виборців, із яких майже 54% проголосували за члена Партії регіонів, колишнього міністра охорони здоров’я Криму Сергія Доніча. Другим виявився комуніст, теж лікар Олександр Остапенко – 15% підтримки. Висуванець партії «Руська єдність» Дмитро Полонський отримав лише 10%, а представник «Батьківщини» Олександр Юр’єв – трохи менше за 6%.

Загалом за мандат депутата боролися 7 кандидатів, хоча місцева преса із самого початку писала, що депутатом стане саме Сергій Доніч. Журналісти навіть оприлюднили неофіційну інформацію зі штабу Партії регіонів, що екс-міністр у Верховній Раді Криму обійме посаду голови Постійної комісії з питань медицини і соціального захисту. Якраз незадовго до голосування нинішній голова цієї Комісії написав заяву про звільнення з посади у зв’язку з виходом на пенсію.

Без порушень і фальсифікацій не обійшлося, але скарг немає

Ще під час перебігу виборчої кампанії висуванця КПУ, якого преса називала головним суперником регіонала, Виборча комісія АРК за скаргами конкурентів зняла з реєстрації. Лише трохи більше ніж через тиждень Олександрові Остапенку за рішенням суду вдалося відновитися.

Про «масові фальсифікації» з боку регіоналів під час цих довиборів до кримського парламенту у понеділок зранку заявили і представники партії «Батьківщина». Депутат від БЮТу Андрій Сенченко розповів, що спершу у цьому окрузі було висунуто 20 кандидатів, із них 15 – «технічні», від сателітів Партії регіонів. 13 із них після формування виборчих комісій зняли свої кандидатури, але їхні представники залишилися в комісіях.

Народний депутат України також повідомив про «платне голосування на дому». За даними Андрія Сенченка, приблизно 4% від облікового складу виборців проголосували вдома, а на окремих дільницях – до 6% – це майже третина тих, хто брав участь у виборах.

Ще представники «Батьківщини» повідомили, що на одній із дільниць в сейфі комісії виявили листівки замість бюлетенів, на іншій – десяток заяв про голосування вдома, які були написані однією рукою. Крім того, на кількох дільницях «регіонали» силою усунули спостерігачів від «Батьківщини» і КПУ, коли ті хотіли поїхати разом із членами комісії до тих виборців, які голосували вдома. Також Андрій Сенченко розповів, що невідомі заблокували його автомобіль біля окружного виборчкому.

Разом з тим у Виборчій комісії Криму повідомили, що жодних порушень виборчого законодавства під час голосування не було і ніяких скарг не надходило.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG