Доступність посилання

ТОП новини

Крим: «команда Джарти» посипалася


Верховна Рада АРК
Сімферополь – «Кримські» наступають на «донецьких». Верховна Рада Криму у середу звільнила з посади віце-прем’єр-міністра і міністра економічного розвитку автономії ключового члена «команди Джарти» в кримському уряді Катерину Юрченко. Разом з тим, як відзначають експерти, призначення нового віце-прем’єра пройшло з порушенням законодавства. Місцеві оглядачі також кажуть про послаблення «донецько-макіївської» групи, навіть попри те, що уряд автономії очолює Анатолій Могильов, який тривалий час жив і працював у Макіївці.

Із поданням про звільнення віце-прем’єра Катерини Юрченко виступив новий глава кримського уряду Анатолій Могильов. Він пояснив це вимогами чинного закону України «Про Раду міністрів АРК», ухваленого у червні нинішнього року.

Голова Ради міністрів АРК Анатолій Могильов, Сімферополь, 16 листопада 2011 рік
Голова Ради міністрів АРК Анатолій Могильов, Сімферополь, 16 листопада 2011 рік
«Там прописана чітка структура управління. Є голова Ради міністрів Криму, є заступники і є заступник голови – керівник апарату Радміну і, власне, міністри. Оскільки досі керівник апарату не був заступником голови уряду, то це є порушенням закону. Зараз у мене є чотири заступники, але впроваджувати посаду п’ятого заступника я не вважаю необхідним», – зазначив Анатолій Могильов.

На його пропозицію, депутати звільнили Катерину Юрченко, яка була відома своїми жорсткими методами керування, і призначили заступником голови Ради міністрів, керівником апарату уряду автономії депутата кримського парламенту Ольгу Удовіну.

При цьому парламентарі порушили згаданий уже закон «Про Раду міністрів АРК», який вимагає щоб кандидат у члени уряду подав особисту заяву про дострокове припинення ним депутатських повноважень у разі призначення на урядову посаду. І це питання має розглядатися невідкладно на тому ж пленарному засіданні після призначення депутата членом Ради міністрів Криму.

Попри те, що закон чинний і ніхто не оскаржував його конституційність, як пояснив перший віце-спікер місцевого парламенту автономії Григорій Іоффе, депутати орієнтувалися на рішення Конституційного Суду України від 2001 року про можливість поєднання статусу депутата Верховної Ради Криму з роботою в кримському уряді.

«Кримські» наступають, «донецькі» пакують валізи

Місцеві оглядачі зазначають, що це призначення міняє політичний ландшафт на кримському владному Олімпі. Відставкою Катерини Юрченко, яка була одним із ключових членів «команди Джарти», місцеві політичні групи, затиснуті колишнім кримським прем’єром із Макіївки, починають відігруватися.

Депутат кримського парламенту Сергій Шувайников, каже, що все повертається «на круги своя». На його думку, кримські політичні еліти знову «отримали можливість впливати на процеси, які проходять у виконавчій владі».

Кримський політичний аналітик Микола Семена погоджується з депутатом і зазначає, що сесія показала зміщення центрів сили, знову на перший план виступає група впливового кримського бізнесмена і депутата Олександра Мельника.

Лідери впливової в Криму «групи Мельника» депутати ВР автономії Олександр Мельник та Ігор Лукашов, Сімферополь, 16 листопада 2011 рік
Лідери впливової в Криму «групи Мельника» депутати ВР автономії Олександр Мельник та Ігор Лукашов, Сімферополь, 16 листопада 2011 рік
«Макіївський центр став дещо слабшим. Відбулося посилення кримських політиків, зокрема, групи Мельника, який уже кілька місяців домагався звільнення Юрченко і послаблення макіївської політичної групи», – зазначив Микола Семена.

Він також звертає увагу на те, що на посаду міністра економічного розвитку і торгівлі Криму, яке до сьогодні очолювала Катерина Юрченко, призначено сестру депутата Олександра Мельника Світлану Вербу.

Політичний оглядач кримського видання «Аргументи тижня» Заїр Акадиров каже, що у нового кримського прем’єра Анатолія Могильова, попри його «макіївське коріння», немає такого впливу і такої підтримки з боку Президента Януковича, як це було у покійного Василя Джарти. І це примушує екс-міліціонера бути чутливішим до побажань місцевої еліти. Заїр Акадиров припускає, що звільнення Юрченко – лише початок, незабаром ще кільком членам «команди Джарти» доведеться збирати валізи.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG