Доступність посилання

ТОП новини

Томенко: Верховна Рада не готова розглядати виборчий законопроект Януковича


Київ – Верховна Рада не готова до розгляду президентського проекту закону про парламентські вибори, заявив віце-спікер парламенту Микола Томенко. Він нагадав, що опозиція очікує від більшості рішення щодо врахування низки своїх вимог. Натомість у фракції Партії регіонів запевняють, що вже готові дослухатися до думки опозиції.

Заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко заявив, що опозиція вирішить, як поводитися під час розгляду виборчого законопроекту після того, як більшість вирішить, чи згодна на вимоги меншості щодо поправок до документа. Водночас, на його думку, парламентські профільні тимчасова комісія та комітет не готові до роботи над проектом закону сьогодні.

Микола Томенко також переконує: якщо закон розглядатимуть у залі, то це буде «закон про вибори більшості, без опозиції, фахівців і громадськості».

Натомість керівник фракції Партії регіонів Олександр Єфремов запевнив, що парламентська більшість готова врахувати 80 відсотків пропозицій опозиції до виборчого законопроекту, якщо фракції НУНС і БЮТ-«Батьківщина» голосуватимуть за нього. За його словами, неприйнятною є пропозиція про те, що 150 народних депутатів повинні обиратися за мажоритарною системою, а 300 – за партійними списками. Єфремов додав, що очолювана ним фракція готова, зокрема, підтримати пропозицію про участь блоків у виборах. Він також заявив: якщо опозиція не голосуватиме за проект закону про вибори народних депутатів, Партія регіонів домовлятиметься з іншими фракціями.

«Якщо наші колеги не захочуть, з якихось причин, то це буде називатися затягуванням ситуації. Ми змушені будемо вийти на розгляд цього документа у першому читанні і будемо пропонувати тоді до другого читання, у нас є ще два тижні, усі питання що є врахувати», – наголосив Єфремов.

У законопроекті закладені механізми фальсифікації – Одарченко

Утім у БЮТ-«Батьківщині» наголошують на тому, що головні неділіки президентського законопроекту приховані, зокрема, у нормах щодо формування виборчих комісій та порядку підрахунку голосів. І саме через ці деталі частина представників опозиції припинить свою роботу в комісії з підготовки законопроекту, повідомив депутат від БЮТ Юрій Одарченко.

«Члени комісії від партії «Батьківщина» виходять з цієї комісії. Для того, щоб не було розмов про те, що начебто прийнято солідарне рішення. Розмова не про систему виборів. У тексті закону про вибори закладені механізми, які дозволять владі спотворити результати виборів. Влада не сприймає ніяких пропозицій», – наголосив Одарченко.

Раніше президентський проект закону про парламентські вибори розкритикувала Венеціанська комісія. З метою усунення недоліків документа і створили Тимчасову спеціальну комісію Верховної Ради, до складу якої увійшли і депутати з опозиції.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG