Доступність посилання

ТОП новини

Світ готує дипломатичний тиск на Іран через ядерну програму


Світові держави узгодили сьогодні проект резолюції Міжнародного агентства з атомної енергії, яка має на меті посилити дипломатичний тиск на Іран посеред «глибокого й дедалі більшого занепокоєння» ядерною програмою Тегерана, повідомляють дипломати.

Як мовиться в тексті, що його підготували п’ять постійних членів Ради безпеки ООН і Німеччина, «важливо», щоб Іран і МАГАТЕ «активізували свій діалог».

Проект резолюції, що його рада директорів МАГАТЕ має розглянути завтра, закликає Тегеран надати агентству доступ до «всієї інформації, документації, об’єктів, матеріалів і працівників» у тому, що стосується іранської ядерної програми.

Раніше сьогодні генеральний директор Юкія Амано запропонував направити до Ірану делегацію високого рівня, яка мала б «з’ясувати питання» можливого воєнного виміру цієї програми.

Він нагадав, що наявна в МАГАТЕ інформація дає знати, що Іран здійснював діяльність, яка стосується створення ядерного вибухового пристрою, що до кінця 2003 року така діяльність відбувалася за детальною програмою і що деяка така діяльність може тривати й нині.

Іран уже відкинув оприлюднений минулого тижня звіт МАГАТЕ з цими висновками як безпідставний.

Світова спільнота давно непокоїться, що ядерна програма Ірану може мати на меті створення ядерної зброї. Тегеран неодноразово заперечував ці закиди і заявляв, що мета програми винятково мирна, але доказів цього не надав.
XS
SM
MD
LG