Доступність посилання

ТОП новини

ЄС закликає притягти сина Каддафі до відповідальності в співпраці з Гаазьким судом


Європейський Союз закликав у суботу владу Лівії притягти до відповідальності Сейф-аль-Іслама аль-Каддафі, сина колишнього лівійського лідера Муаммара аль-Каддафі, до відповідальності в повній співпраці з Міжнародним кримінальним судом, що звинувачує його в злочинах проти людяності.

Як заявив речник верховного представника ЄС із закордонних справ Майкл Манн, арешт Сейф-аль-Іслама аль-Каддафі раніше в суботу є «важливою подією», яка може полегшити національне примирення після кривавої громадянської війни.

Тим часом прокурор Міжнародного кримінального суду Луїс Морено-Окампо заявив цього ж дня, що прибуде до Лівії наступного тижня, щоб вирішити з керівництвом країни, де судитимуть Сейф-аль-Іслама аль-Каддафі.

За словами прокурора, арешт сина Каддафі – «добра новина», бо після смерті батька його вважають головним відповідальним за злочини, скоєні попередньою владою Лівії проти народу, який повстав проти неї в лютому.

Раніше в суботу в Лівії повідомили, що Сейф-аль-Іслам аль-Каддафі, один із найвідоміших синів скиненого і вбитого лівійського лідера Муаммара аль-Каддафі, арештований на півдні країни. За повідомленнями, під час затримання він не потерпів.

39-літній утікач став останнім із загалом восьми дітей Каддафі, місце перебування якого було невідоме. Сейф-аль-Іслама аль-Каддафі, який був чільним зовнішньополітичним речником свого батька і переважно вважався за його наступника, Міжнародний кримінальний суд розшукує за звинуваченнями в злочинах проти людяності; він заявляє, що не винен.

Троє з синів Каддафі – Мутассем, Хаміс і Сейф-аль-Араб, – як і сам лівійський лідер, уже загинули. Інші його сини й дочки наразі знайшли притулок у різних країнах.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG