Доступність посилання

ТОП новини

Тігіпко: пенсії і зарплати чорнобильцям збільшать вже з 1 січня


Пенсії інвалідам-ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС збільшать більш ніж удвічі вже з 1 січня 2012 року. Про це журналістам повідомив віце-прем’єр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

За його словами, на сьогоднішньому засіданні Кабінет Міністрів ухвалив постанову про підвищення пенсійних виплат для громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. «Для інвалідів-ліквідаторів буде осучаснено індивідуальну заробітну плату на базі 2006 року, як і для всіх пенсіонерів України, і буде здійснено відповідний перерахунок пенсій», – розповів віце-прем’єр.

Він також повідомив про збільшення розміру додаткових пенсій інвалідам-ліквідаторам за шкоду, завдану їхньому здоров’ю внаслідок аварії на ЧАЕС. За словами Сергія Тігіпка, ці та інші заходи нададуть можливість збільшити їм середній розмір пенсій з 1815 гривень до 4129 гривень.

Тігіпко поінформував, що сума виплат дітям-інвалідам, постраждалим від наслідків аварії на ЧАЕС, збільшиться в 2012 році з 340 до 994 гривень. Згідно з цією постановою Кабміну інваліди, які проживають на забруднених територіях, але не беруть участі в ліквідації аварії, прирівнюються до категорії інвалідів-ліквідаторів. Зокрема, інваліди першої групи отримуватимуть 1553 гривень, другої – 1294 гривень, третьої – 1225 гривень пенсії.

Крім того, підвищать пенсію особам, які втратили працездатність, – із 1786 гривень до 3749 гривень.

За словами Тігіпка, на ці цілі необхідно знайти 1,9 мільярда гривень, із яких близько 500 мільйонів передбачено в проекті державного бюджету на 2012 рік.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG