Доступність посилання

ТОП новини

ЄС: угоду про асоціацію з Україною можуть не парафувати до кінця року


Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра припускає, що угода про асоціацію між Україною та ЄС можуть не парафувати до кінця цього року. Про це він заявив в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

У відповідь на запитання, чи існують ризики непарафування цього документа до кінця року, дипломат сказав: «Звичайно. Як правило, угоду парафують, коли знято всі питання».

Він нагадав, що переговори щодо створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС вже завершилися, а ось у політичній частині угоди сторони не досягли компромісу щодо одного формулювання в преамбулі документа, і домовилися, що це питання необхідно вирішувати на найвищому рівні.

Посол Тейшейра пояснив, що йдеться про бажання України закріпити перспективу членства в ЄС в угоді про асоціацію, чого раніше ЄС не практикував під час підписання таких договорів.

Щодо саміту «Україна-ЄС», запланованого на 19 грудня, то, за словами дипломата, на ньому порушуватимуть питання, які насамперед непокоять ЄС, зокрема, ті, що стосуються судових процесів над представниками опозиції.
XS
SM
MD
LG