Доступність посилання

ТОП новини

Телеканал «Аль-Джазіра» розбудовує мережу на Балканах


Прага – Від часу своєї появи у 2006 році катарський телеканал «Аль-Джазіра» склав потужну конкуренцію своїм колегам у міжнародному мовленні. Канал, який виходить двома мовами, арабською та англійською, здобув репутацію завдяки своїм розслідуванням, оперативності та глибині знання арабського світу. Тепер «Аль-Джазіра» має плани розширювати своє покриття на Балкани, Туреччину та Східну Африку.

Перша програма на Балкани вийшла в ефір із нової сараєвської штаб-квартири «Аль-Джазіри» 11 листопада. Телеканал, який презентує себе як «регіональне» телебачення, мовить усіма мовами колишньої Югославії й пропонує шість годин щоденних передач. Подача і глибина програм не відстає від стандартів материнського каналу, який спирається на репортерів, що добре знають ситуацію
зсередини.

Багатьох зацікавило, чому ж катарський телеканал вирішив поширюватися саме на Балкани з їхніми складними внутрішніми нюансами. Але відомий журналіст Ґоран Милич, який став на чолі балканського проекту, говорить, що Балкани – це лише перший крок. Мета – поширити мовлення на весь Європейський Союз.

«Відбувається процес інтеграції з Європейським Союзом. Словенія уже увійшла в ЄС, далі Хорватія, незабаром настане черга інших. Буде більший обмін інформацією, зросте потік інвестицій, а потім і рух людей. Все це викликає більший попит на інформацію», – пояснює головний редактор «Аль-Джазіри» на Балканах.

Колишній журналіст, а нині керівник дослідницького «Медіацентру» в Сараєві Боро Контич говорить, що «Аль-Джазіра», яка поки що приділяє більшу частинку часу міжнародним подіям, може стати доброю альтернативою місцевим телеканалам.

«На початку людей, мабуть, цікавитиме дивитися на щось, що відрізняється від місцевого телебачення, яке називає себе громадським, а насправді є підконтрольним. Тож багатьох буде цікавити, чи «Аль-Джазіра» буде мати інший погляд на регіон».

Просто інформація чи ісламський вплив?

Але деякі глядачі побоюються, що телеканал, який критикують за симпатії до ісламістських організацій та рухів, може принести ці погляди на Балкани.

«Наскільки мені відомо, вони походять з ісламської країни, і я не впевнена, чи це добре. Подивимося, чим вони займатимуться, чи будуть пропагувати іслам, чи будуть звичайним телеканалом», – говорить Іва Бундало, яка працює на державну установу в Баня-Луці, столиці сербської частини Боснії та Герцеговини.

Професор американського університету Шон Паверс, який давно стежить за роботою «Аль-Джазіри», говорить, що телеканал шукає мусульманську аудиторію і дає їй те, чого, на її думку, бракує. І в цьому сенсі це бізнес, як і будь-який інший. Але у довгостроковій перспективі, вважає Паверс, мета каналу і катарської держави, яка видає на його функціонування десятки мільйонів доларів, – змінити баланс сил у регіоні і змістити політичний центр ближче до Близького Сходу.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG