Доступність посилання

ТОП новини

У Чехiї вшанували жертв Голодомору


Прага – Десятками маленьких вогникiв засвiтився пам’ятник «Жертвам комунiзму» у Празi, до якого прийшли мiсцевi українцi згадати жертв Голодомору 1932-33 рокiв. Разом із українцями всього свiту вони вiдгукнулися на заклик «Запалити свiчку пам’ятi». Пам'ять про цю страшну трагедiю дедалi бiльше об’єднує українцiв.

Надвечiр празькi перехожi могли побачити близько двохсот переважно молодих людей, студентiв, молодi родини з дiтьми, якi стояли бiля пам’ятника «Жертвам комунiзму» зi свiчками в руках.

Серед них був і студент Празького Карлового унiверститету киянин Павло Козак.

«Це обов’язок кожного українця пам’ятати про це страшне горе. Ми повиннi завжди пам’ятати у своїх серцях про цих нещасних людей, розповiдати про це своїм дiтям, щоб вони також знали правду», – сказав павло у розмові з Радіо Свобода.

Інiцiатором проведення акції в Чехiї стала міжнародна громадська організація «Українська Європейська Перспектива», УЄП.

Виступаючи на початку жалобної акцiї, голова УЄП Богдан Данилишин, колишнiй мiнiстр в урядi Юлiї Тимошенко, сказав, що пам’ять про жертв Голодомору об’єднує українцiв по всьому свiту. Вiн також подякував чеськiй владi за пiдтримку українцiв i нагадав, що Чехiя однiєю з перших країн у свiтi визнала Голодомор 1932-33 рокiв геноцидом.

Чеський сенатор: бережiть iсторiю вiд фальсифiкацiї

Сенатор, член верхньої палати чеського парламенту Яромiр Штєтiна сказав, що з однаковою скорботою ставиться до жертв комунiзму в своїй рiднiй країнi та в Українi.

«Комунiстичний режим можна смiливо порiвнювати з нацистським, навiть якщо комунiсти це i заперечують. Бо за кiлькiстю жертв комунiсти перевершили нацистiв. Те, що в нацистських концтаборах вбивали газом «Циклоном» – це правда. Але в Українi не було «Циклону», там був голод, холод i хвороби», – нагадав чеський сенатор.

Штєтiна закликав українцiв не лише пам'ятати свою iсторiю, а й обороняти її вiд спроб переписати.

«Ми в Чеськiй Республiцi наближаємося до такої ситуацiї, коли пам'ятник «Жертвам комунiзму» вже могли би i не поставити. Повернення комунiзму є стрiмким. І ми повиннi об'єднатися перед цiєю небезпекою. Ми не маємо права забувати про жертви, не маємо права допустити фальсифiкацiю iсторiї», – заявив політик.

Про те, наскiльки чехи обiзнанi з iсторiєю українського Голодомору, я запитала вiдому чеську українiстку, викладачку лiтератури в Карловому унiверситетi Терезу Хланьову, яку також зустрiла на скорботному мiтингу разом із її двома дiтьми.

«Загалом про Україну мало знають, але якщо щось i знають, то освiченiшi люди знають і про Голодомор. Бо iнодi про це можна почути по радiо чи по телебаченню», – пояснює чеська українiстка.

Пам'ятна акцiя завершилася панахидою, яку за жертвами Голодомору вiдслужив голова греко-католицької церкви в Чехiї єпископ Ладiслав Гучко.
Вшанування пам'яті жертв Голодомору у Празі
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:31 0:00
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG