Велика Британія заявила про своє обурення і попередила про «серйозні наслідки».
«У світлі вчорашніх подій та з метою безпеки працівників дипломатичного корпусу деякі з них залишають Тегеран», – мовиться в повідомленні британського МЗС.
Міністр закордонних справ Великої Британії Вільям Гейґ заявив у середу в парламенті: «Ми сьогодні закрили посольство Великої Британії в Тегерані. Ми ухвалили рішення евакуювати всіх наших співробітників, і станом на останні кілька хвилин останній з наших британських співробітників тепер залишив Іран».
Прем’єр-міністр Великої Британії Дейвід Камерон назвав атаки «обурливими» і такими, яким немає прощення.
«Нездатність іранського уряду захистити британських співробітників і майно є ганьбою», – цитує Камерона агентство «Ройтерз»
«Уряд Ірану має усвідомити, що за нездатністю захистити наших співробітників настануть серйозні наслідки. Ми розглянемо можливі заходи в найближчі дні», – заявив британський прем’єр.
Держсекретар США Гілларі Клінтон заявила, що атаки стали «образою» для міжнародної спільноти. Президент США Барак Обама заявив, що стурбований інцидентом, він закликав Іран притягнути винних до відповідальності.
Рада безпеки ООН засудила атаки на британське посольство «найрішучішим чином».
Міністерство закордонних справ Ірану заявило, що шкодує про те, що трапилося, у той час як спікер іранського парламенту виступив з критикою Ради безпеки ООН.
«Поспішне рішення Ради безпеки (ООН) засудити дії студентів було ухвалене з метою приховати попередні злочини Америки і Великої Британії, у той час як поліція робила все можливе для збереження миру», – заявив голова іранського парламенту Алі Ларіджані.
Іранські офіційні особи заперечують, що штурм британського посольства був нібито спланований урядом.
Обидві британські дипломатичні будівлі в Тегерані були в вівторок значно пошкоджені, частину особистих речей і державного майна розкрадено, повідомили джерела, яким вдалося поговорити зі співробітниками.
Захід останнім часом все активніше обговорює можливість введення нових санкцій проти Ірану, чия ядерна програма викликає в Європи та США побоювання. Іран, будучи п’ятим за величиною експортером нафти в світі, заявляє про суто мирне призначення своєї ядерної програми, але доказів цього не надає.