Доступність посилання

ТОП новини

Учні Дніпропетровська заходитимуть до школи за пластиковими картками


Урок в одній з українських шкіл
Урок в одній з українських шкіл
У Дніпропетровську вперше в Україні запроваджують електронні картки для безготівкової оплати шкільного харчування і контролю відвідуваності учнів. Це передбачає Програма створення безпечного середовища в навчальних закладах Дніпропетровська, ухвалена міською радою, повідомили в четвер на прес-конференції ініціатори програми.

За їхніми словами, електронна система контролю за відвідуванням учнями навчальних закладів вже поширена в європейських і американських школах.

«За електронними картками діти заходитимуть до школи, прикладаючи їх до спеціальних турнікетів. Таким чином, сторонні до школи проникнути не зможуть. Крім того, ми плануємо, щоб цими ж картками діти змогли розраховуватися в шкільних їдальнях. Купити чіпси, цигарки та пиво дітям більше не вдасться. Кишенькові гроші батьки будуть вкладати не в кишені учнів, а перераховувати на спеціальні картки, які діють лише всередині школи, при оплаті в їдальні. А наприкінці кожного місяця батьки отримають детальний звіт, що з'їла їхня дитина», – зазначив розробник програми Андрій Павелко.

Спершу проект апробують на одній з міських шкіл за небюджетні кошти.

Аби запровадити систему в усіх школах, кажуть розробники, використають кошти міського бюджету. Для цього планують залучити «внутрішні ресурси»: гроші, заощаджені після скорочення фінансування чиновницького апарату.
XS
SM
MD
LG