Доступність посилання

ТОП новини

У Варшаві завершився Другий громадянський форум ЄС – Росія


У столиці Польщі в п’ятницю завершився Другий громадянський форум Євросоюз – Росія.

У його роботі взяли участь близько ста представників громадських організацій, правозахисників, експертів із країн Європейського Союзу та Росії. Вони обговорювали проблеми верховенства права, стану демократичних структур, участі громадян в управлінні державою і насамперед труднощі у розвитку відносин між Росією і ЄС, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

«Завдяки неурядовим організаціям діалог між ЄС та Росією може бути більш відкритим. Ми хочемо, щоб між нашими суспільствами з’явилося якомога більше стійких контактів», – мовиться в спеціальному посланні президента Польщі Броніслава Коморовського до учасників форуму.

На форумі ухвалили низку заяв, зокрема, на підтримку незалежного громадського спостереження на виборах до Державної думи Росії і асоціації захисту прав виборців «Голос». Учасники форуму зазначили, що ця асоціація стала «об’єктом різкого тиску з боку правоохоронних органів і близьких до російської влади засобів масової інформації».

На Другому громадянському форумі Євросоюз – Росія також пролунала вимога негайно звільнити білоруського правозахисника Олеся Беляцького, а недавній вирок йому назвали «політично вмотивованим».
XS
SM
MD
LG