Доступність посилання

ТОП новини

Економічна криза сприяє негативному ставленню до емігрантів


Львів – Доповідь групи видатних осіб Ради Європи «Жити разом: поєднання різноманіття і свободи в Європі ХХІ століття» вийшла у Львові українською мовою. У групу входять Йошка Фішер, Емма Боніно, Хав’єр Солана та інші відомі європейці і свою доповідь вони виголосили у травні цього року в Стамбулі. Мова йде про принцип різноманітності, що лежить в основі ідеї об’єднаної Європи.

Основними принципами спільного життя у європейській спільноті, на думку групи видатних осіб Ради Європи, є взаємоповага, розуміння, міжкультурний діалог, освіта. Українцям доведеться опановувати усі ці речі, якщо вони хочуть бачити себе у Європі. Про це йшла мова під час міжнародної конференції у Львові, де обговорювали доповідь групи видатних осіб Ради Європи.

Доповідь написали дев’ять відомих політичних діячів і науковців із різних країн Європи. Вони проаналізували ризики, що стоять на шляху сучасної європейської спільноти. На їхню думку, це зростання нетерпимості, підтримка ксенофобських і популістських партій, дискримінація, існування практично безправного населення, паралельні спільноти, ісламський екстремізм, втрата демократичних свобод, можливе зіткнення свободи віровизнання і свободи самовираження. Всі ці ризики приховують незахищеність, імміграція, згубні стереотипи, криза лідерства.

Група напрацювала конкретні пропозиції, щоб допомогти людям, які мешкають у Європі, жити спільно на основі дотримання прав людини, принципів демократії та верховенства права.

Емігранти мають берегти свою віру, культуру, мову

Люди, які емігрували, не повинні втрачати свою культуру, віру, ідентичність, вважають європейські експерти. Водночас вони мають дотримуватись законів тієї країни, куди емігрували, прагнути стати корисними членами суспільства, зауважила співавтор доповіді Йоанна Матушевська.

«Емігранти стали офірними «цапами», на яких падає все негативне, що діється у тій чи іншій державі, особливо тепер, у час кризи, коли панує загальна непевність, де скрізь урізається державний бюджет. Це дуже небезпечна гра. Мусимо так впливати на наше суспільство, щоб емігранти, які тут проживають, позбулись взаємних упереджень і могли спільно працювати, щоб суспільство жило спокійно», зауважила Йоанна Матушевська.

Україну покидають розумні люди

Сьогодні Україна посідає п’яте місце за кількістю емігрантів, поступаючись лише Індії, Росії, Китаю і Мексиці. І те, що громадяни України і далі шукатимуть кращого життя за межами батьківщини, прогнозовано, наголосила директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова. Адже низькі зарплати, безробіття, відсутність верховенства права в Україні сприятимуть тому, що розумні українці покидатимуть батьківщину.

«Україна найбільше потерпає від міграційного потоку в Європу. Туди виїжджають більш освічені люди, у Росію їдуть трішки менш освічені, а до нас прибувають ще менш освічені. Страшнішою для України є імміграція. У нас не сформована відповідна політика щодо тих, хто приїжджає, будуть створюватись ґетто іммігрантів», каже демограф.

Учасниця групи видатних осіб ради Європи, депутат Європарменту від Польщі Данута Гюбнер у зверненні до учасників Міжнародної конференції запевнила, що Європейський Союз турбується про Україну і прагне, щоб держава гідно пройшла етап асоційованого партнерства. Але водночас депутат нагадала про арешт лідера позиції Юлії Тимошенко і наголосила, що судова процедура в Україні є негативним явищем з точки зору дотримання прав людини в Україні.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG