Доступність посилання

ТОП новини

Лавров проігнорував зауваження Клінтон


Президент Литви Даля Ґрібаускайте на Вільнюському форумі ОБСЄ, 6 грудня 2011 року
Рига – 7 грудня у Вільнюсі завершилося 18-е засідання Ради міністрів Організації з безпеки і співробітництва в Європі. Упродовж двох днів майже сорок глав зовнішньополітичних відомств 56 держав-учасниць ОБСЄ та 12 країн-партнерів обговорювали актуальні проблеми безпеки й намітили подальші кроки у досягненні миру й безпеки на просторі ОБСЄ.

Форум відбувся у Вільнюсі, оскільки Литва цього року головує в ОБСЄ.

Чинний голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Литви Аудронюс Ажубаліс наголосив на важливості зустрічі саме на теренах Балтії. За його словами, цей регіон втілює у собі основні принципи та якості, необхідні для більшої безпеки спільноти.

Міністр зазначив, що головним пріоритетом Литви під час головування в ОБСЄ була робота, спрямована на пошуки шляхів урегулювання тривалих конфліктів, зокрема, досягнуто прогрес у відновленні переговорів з урегулювання Придністровського конфлікту.

Президент Литви Даля Ґрібаускайте, виступаючи на Вільнюському форумі ОБСЄ, зауважила, що важливо продовжити роботу у цьому напрямку, а також боротьбу з новими загрозами й викликами, зміцнювати основні цінності ОБСЄ.


У Вільнюсі мова йшла про те, що безпека в регіоні вимагає подальших зусиль у боротьбі з транснаціональними загрозами, запобіганні й урегулюванні тривалих конфліктів, а також у зміцненні взаємодії з партнерами ОБСЄ у Середземномор’ї та Азії.

На порядку денному форуму були також питання про свободу ЗМІ, кібернетичні загрози та енергетичну безпеку, а також боротьби з торгівлею людьми, зброєю та наркотиками.

Лаврову не сподобались зауваження Гілларі Клінтон

Значного розголосу набув виступ на форумі ОБСЄ у Вільнюсі держсекретаря США Гілларі Клінтон, яка, зокрема, торкнулася теми переслідування опозиції в Білорусі та Україні.

«Ми є свідками судових переслідувань, як з Юлією Тимошенко в Україні, котрі ставлять серйозні питання щодо політичних мотивів», – наголосила державний секретар США.

Не обійшла увагою Гілларі Клінтон і ситуацію навколо виборів до Державної думи Росії.

Присутній на засіданні міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров у своєму виступі проігнорував зауваження держсекретаря США, наразі висловив претензії щодо необхідності реформ в ОБСЄ.

«Підготовка до засідання Ради міністрів ОБСЄ укотре засвідчила, що механіка ОБСЄ дає збій, а шлях екстенсивного нарощування документів та зобов’язань повністю себе вичерпав. Очевидно, що без глибокої реформи ОБСЄ, без переведення її діяльності на міцну правову основу організація і далі втрачатиме свою затребуваність», – зазначив Сергій Лавров.

Лише на прес-конференції в посольстві Росії у Литві Сергій Лавров зазначив, що претензії Гілларі Клінтон до Росії у перебігу Вільнюського форуму – це «знак неповаги до ОБСЄ».

Український аспект

На форумі ОБСЄ у Вільнюсі був присутній міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко, який у виступі відзначив готовність України і надалі підтримувати діяльність Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин, Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ та Бюро демократичних інститутів і прав людини.

За його словами, у перебігу головування у 2013 році в ОБСЄ Україна докладатиме зусиль для сприяння мирного врегулювання тривалих конфліктів.

«Тривалі конфлікти – найбільша загроза для стабільності й безпеки в регіоні ОБСЄ. Їх вирішення залишатиметься пріоритетним завданням для ОБСЄ. Україна, як головуюча у 2013 році, буде активно намагатися досягнути цієї мети», – зауважив Костянтин Грищенко.

Наступного року в ОБСЄ головуватиме Ірландія.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG