Доступність посилання

ТОП новини

Парламентське оточення Тимошенко зрадило свого лідера? (європейська преса)


Прага – Газети у Європі цитують виступ Президента Януковича у Києві цієї п’ятниці, коли він заявив перед міжнародними інвесторами, що Україна сподівається на парафування Угоди з ЄС до кінця цього року. Оглядачі також інформують, що й резолюція з’їзду Європейської народної партії у французькому Марселі схвалює майбутнє парафування Угоди між ЄС та Україною, хоча й суворо засуджує ув’язнення Юлії Тимошенко та вимагає її негайного звільнення. Деякі з експертів не виключають укладення негласної угоди між парламентським оточенням Тимошенко та командою Президента Януковича щодо основних напрямків дій на наступних парламентських виборах 2012 року.

Польська «Ґазета Виборча» інформує про те, що Президент Віктор Янукович заявив у п’ятницю на міжнародному інвестиційному форумі у Києві про сподівання України на парафування Угоди з ЄС до кінця 2011 року. Янукович, зокрема, сказав: «Хочу підтвердити нашу чітку політичну волю завершити непростий переговорний процес щодо укладення Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом у 2011 році», – цитує польське видання.

Кореспонденти польської «Жечпосполитої» Петро Кощинський та Войцех Лоренц передають з Марселя, що «Європейський союз дав зелене світло парафуванню Угоди про асоціацію з Україною». Видання стверджує, що у четвер були усунуті останні перешкоди, котрі полягали в позиції німецьких християнських демократів. Кореспонденти польського видання інформують, що німецькі християнські демократи, як учасники з’їзду Європейської народної партії у французькому Марселі, погодилися на компроміс під час завершення з’їзду щодо підтримки парафування Угоди між ЄС та Україною. Водночас ЕНП різко засудила ув’язнення Юлії Тимошенко та вимагає її негайного звільнення.

Польський євродепутат Богуслав Сонік пояснив «Жечпосполитій», що на з’їзді в Марселі треба було вислати сигнал, що «не відмежовуємося від України», коли за неї точиться битва між Росією та ЄС. «Німці з великим небажанням поступилися у справі Угоди», – наголошує «Жечпосполита». Хоча експерти кажуть, що парафування – це лише жест, а сам процес ратифікації Угоди залежатиме і від справи Тимошенко та її звільнення, й від інших демократичних вимог Європи до Києва у наступному році.

Московська «Нєзавісімая газета» інформує, що «Юлія Тимошенко стала двічі заарештованою» та додає: «те, що європейські політики вважають варварством, для українських – звичайна практика». Газета також подає міркування експертів з приводу вірогідності парафування Угоди між ЄС та Україною 19 грудня цього року під час саміту Україна-ЄС в Києві.
Парламентське оточення Тимошенко не дуже зацікавлене у тому, щоб Юлію Володимирівну скоро випустили на волю
Віктор Небоженко

Разом з тим, один з українських експертів, політолог Віктор Небоженко не лише вважає, що «парламентські представники влади та частина опозиції вже віднайшли спільну мову з приводу майбутніх виборів», а й припускає: «парламентське оточення Тимошенко не дуже зацікавлене у тому, щоб Юлію Володимирівну скоро випустили на волю», бо тоді, мовляв, «доведеться розривати угоду між адміністрацією президента та партією «Батьківщина» як зраду стосовно виборців». Експерти, що їх цитує «Нєзавісімая газета», не виключають, через нинішню ситуацію в Києві, зриву планів стовно євроінтеграції України.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG