Доступність посилання

ТОП новини

Українські в’язниці заробили півмільярда гривень


Швацький цех Олексіївської виправної колонії. Засуджені за роботою
Київ – За неповний 2011 рік підприємства виконання покарань виробили продукції на чверть більше, ніж за такий самий період минулого року. Українські в’язниці, підрозділи яких виробляють будівельні матеріали, продовольство, одяг, взуття, металургійну та іншу продукцію, цього року продали товарів та послуг на майже 480 мільйонів гривень. Про це повідомила прес-служба Державної пенітенціарної служби України під час щорічної виставки своєї продукції 9 грудня у Києві.

Окрім промислових підприємств, в’язні працюють у сільському господарстві: нині вони обробляють понад 30 тисяч гектарів, доглядають за 4 тисячами голів великої рогатої худоби та 23 тисячами свиней – свідчить статистика пенітенціарної служби.

Для багатьох виправних колоній продаж продукції, яку виробляють ув’язнені, є основним джерелом фінансування, сказав Радіо Свобода заступник начальника управління з виробництва Державної пенітенціарної служби у Львівській області Віталій Головньов.

«Виробничо-господарська діяльність – це основне джерело покриття бюджетного недофінансування. Установи Львівської області, для прикладу, заробляють близько мільйона гривень на рік. Це дозволяє забезпечити харчуванням ув’язнених, зарплату персоналу та інші потреби. І сплатити податки. Наша продукція має конкурувати на ринку, тому в кожній установі є професійно-технічний заклад, де вони отримають освіту за власним бажанням і дипломи державного зразка. Отримавши фах, вони можуть використати його і на волі», – пояснює Головньов.

Нині у місцях позбавлення волі в Україні перебувають понад 150 тисяч осіб, свідчить офіційна статистика. За неофіційними ж підрахунками духівництва, яке працює зі в’язнями, кожен третій з них працює на виробництвах пенітенціарної служби зі власної волі.
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG