Доступність посилання

ТОП новини

Єврокомісар їде в Україну


Штефан Філе
Київ – Сьогодні очікується приїзд до Києва Єврокомісара Штефана Філе. Причиною візиту українські експерти вважають підготовку до саміту Україна-ЄС, запланованого на 19 грудня, на якому буде вирішуватися питання про асоціацію. Однак успішного завершення переговорів найближчим часом експерти не прогнозують. Більше того, заявляють, що Україна сама гальмує цей процес.

Єврокомісар Штефан Філе має намір відвідати українську столицю за тиждень до запланованого саміту Україна-ЄС, де обговорюватимуть угоду про асоційоване членство. Міністерство закордонних справ України заявляло про можливість парафувати таку угоду до кінця цього року. Однак експерти-міжнародники сумніваються, що її вдасться підписати . Не виключено, що на заваді постануть нові газові контракти з Росією. Вони можуть перекреслити зобов’язання, які взяла на себе Україна в рамках Європейського енергетичного співтовариства, членом якого вона є з лютого цього року. Водночас на ситуацію впливають судові процеси над опозиційними політиками, зауважує Олександр Сушко, науковий директор Інституту євроатлантичного співробітництва. За його словами, українська сторона сама затягує процес підписання угоди, зокрема, висуваючи свої вимоги до Євросоюзу, серед яких перспектива членства у ЄС. Це гра на публіку, вважає Олександр Сушко.

«Щоб виглядало так, що керівництво України відстоює національні інтереси. Для продажу, так би мовити, цієї інформації на вітчизняному інформаційному ринку. Для того, щоб демонструвати, що, мовляв, якщо нам не дають перспективу членства, то ми можемо і почекати. Хоча насправді ми чекаємо, тому що Євросоюз не готовий підписати договір про асоціацію з країною, де зневажають демократичні стандарти», – констатує експерт.

Тим не менше, перший заступник парламентського комітету в закордонних справах Тарас Чорновіл вважає, що Європа, хай за інерцією, але ще певний час ітиме Україні назустріч. І може навіть погодитися на деякі поступки, але до певної межі. Однак дії з українського боку залишаються непередбачуваними, зазначає політик.

Ціною дешевого газу може бути не лише ГТС, а й питання інтеграції

«Якби не заява Президента, що потрібно взяти паузу, я міг би припустити, що це відверті провокації проросійського крила, яке осіло у Службі безпеки України, ще в окремих структурах. Але заява Президента дозволяє припускати, що це санкціоновано. Я боюсь цього, але здається, що за дешевий російський газ розраховуватися, можливо, будемо не тільки газотранспортною системою, а й питаннями інтеграції», – не виключає Тарас Чорновіл.

На думку депутата, про зміну курсу на Євразійський союз не йдеться. Найімовірніше, нинішня влада розраховує на так званий «білоруський» варіант. Однак у можливості зберегти для України стабільність у цьому випадку Тарас Чорновіл сумнівається.
  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG