Доступність посилання

ТОП новини

У Варшаві затримали білоруського опозиціонера Михалевича


Олесь Михалевич
Олесь Михалевич
У столиці Польщі затримали білоруського опозиціонера Олеся Михалевича.

В телефонному інтерв’ю Радіо Свобода, Михалевич повідомив, що мав намір вилетіти літаком до Лондона, але був затриманий у варшавському міжнародному аеропорту імені Фредеріка Шопена:

«Мене затримали, коли я проходив прикордонний контроль. Сказали, що мене розшукує головний комендант польської поліції. Поки що я перебуваю в аеропорту, вони вирішують, чи справді я їм потрібен, і чи буду я заарештований. У якій справі я затриманий – мені не сказали, бо в прикордонної служби немає таких відомостей. Гадаю, що це пов’язане з запитом Білорусі. Мене намагалися відвести в камеру, але я відмовився, просто перебуваю на прикордонному контролі. На рейс я запізнився».

Михалевич був одним з 10 кандидатів на посаду президента Білорусі на виборах, які пройшли 19 грудня 2010 року. Опозиційного політика заарештували, він зазнав тортур, про що публічно заявив після виходу з в’язниці.

Олесю Михалевичу вдалося виїхати за кордон до Чехії, де він отримав політичний притулок. Згодом він переїхав на проживання до Польщі.

Польська влада поки що ніяк не коментує затримання білоруського опозиціонера.
XS
SM
MD
LG