Доступність посилання

ТОП новини

Кремль поступився?


Під час протестів у Москві, 10 грудня 2011
Оглядачів здивували не лише масові протести росіян проти фальсифікації парламентських виборів, але і реакція Кремля, який неочікувано пішов на поступки. Проте, на думку експертів, ці поступки можуть бути занадто малими і зроблені занадто пізно.

Коли у суботу у Москві пройшли масові демонстрації, досі повністю керовані державні телеканали показали їх у повному обсязі. Навіть Російська православна церква, яку до цього часу ніхто не міг підозрювати у нелояльності Кремлю, закликала владу «чесно і відповідно» розглянути вимоги протестувальників. А у неділю навіть президент Росії Дмитро Медведєв закликав провести розслідування щодо фальсифікації виборів.

На думку голови санкт-петербурзького Фонду Політики Михайла Виноградова, влада у такий спосіб намагається задобрити критично налаштоване населення великих міст, але на серйозні поступки опозиції іти не збирається.

«Поки реакція не вироблена. Є бажання потягнути час і подивитися, чи буде протестний тренд зростати, чи спадати. Якщо справжньою причиною протестів є не фальсифікація парламентських виборів, а небажання значної частини суспільства повернення на президентську посаду Володимира Путіна, то можна чекати, що протести будуть наростати», – зауважує політолог.

Читайте між рядків

Російські експерти вважають, що спосіб, яким телебачення висвітлювало протести, багато про що говорить. Важливо навіть те, що опозиційного політика Бориса Нємцова представляли, як «лідера опозиції» і дали йому слова, що досі було нечувано на російських телеканалах.

На думку аналітика московського Центру політичних оцінок, Бориса Шатилова, є ознаки того, що у владній еліті намітився розкол:

«Ситуація розгортається погано для влади. Думаю, деякі сегменти владної еліти вийшли з-під контролю і починають грати власну гру. Якщо подивитися, що показують по телевізору, послухати радіо, то можна побачити, що протестувальники отримали інформаційну підтримку», – говорить експерт.

Проте, на думку Шатилова, якийсь діалог між владою і опозицією навряд чи буде можливий, оскільки мета опозиції – повалення нинішнього режиму.

Матеріал підготували Марія Щур та Том Балмфорт
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG