Доступність посилання

ТОП новини

Правозахисники закликають міліцію покарати тих, хто допустив бійку біля суду в Запоріжжі


Громадська організація «ГРАД», яка займається правовим захистом «тризубівців», засуджених за пошкодження пам’ятника Сталіну, звернулася до начальника ГУ МВС України в Запорізькій області Володимира Серби через інцидент, що стався після оголошення вироку «тризубівцям» 12 грудня. Про це Радіо Свобода в середу повідомив координатор організації, правозахисник Василь Сухов.

Сухов, котрий був свідком подій, вважає, що під час сутички між «тризубівцем» і прихильниками КПУ міліція упереджено діяла на користь прихильників компартії. Сухов наголошує, що окружним адмінсудом були заборонені акції біля Жовтневого суду в Запоріжжі, але правоохоронці громадський порядок не забезпечили.

«Своїми непрофесійними діями, службовою недбалістю правоохоронці дали можливість мітингувальникам від КПУ грубо порушити громадський порядок та організувати заворушення. Загрозі були піддані здоров’я і безпека громадян», – заявив правозахисник.

Василь Сухов вимагає від керівника обласної міліції провести службове розслідування щодо дій правоохоронців.

Жовтневий районний суд Запоріжжя у понеділок виніс вирок у справі щодо відпилювання голови пам’ятника Сталіну: усі «тризубівці» отримали умовні терміни покарання – від 2 до 3 років. Разом з цим суд зобов’язав їх відшкодувати вартість пам’ятника – понад 100 тисяч гривень. Після оголошення вироку на вулиці сталася сутичка між трьома прихильниками КПУ та одним із «тризубівців», на усіх чотирьох міліція склала адмінпротоколи.
XS
SM
MD
LG