Доступність посилання

ТОП новини

Харківські чорнобильці виходять із ВГО «Союз Чорнобиль України»


Близько сотні ліквідаторів зібралися сьогодні під стінами обласного слідчого управління в Харкові. Чорнобильці вимагали припинити «знущання над ліквідаторами аварії на ЧАЕС».

На мітингу під слідчим управлінням чорнобильці Харкова заявили про намір вийти із Всеукраїньскої громадської органазації «Союз Чорнобиль України», головою якої у суботу переобрали Юрія Андрєєва, і оголосили про намір створити альтернативну організацію, яка «буде захищати інтереси та права ліквідаторів». Андрєєва чорнобильці Харкова вважають «зрадником», який перейшов на бік влади. Зокрема ліквідаторів обурює, що переобирали Андрєєва на конференції за участі першого віце-прем’єра Андрія Клюєва.

Зранку на допит до слідчого управління, біля якого відбувався мітинг, запросили одного з активістів акцій протесту – голову ради ветеранської громадської організації «Ветерани війни – інваліди Чорнобиля» Володимира Білоєнка. Його викликали як свідка у справі про підробку документів і незаконне отримання чорнобильських пенсій. У цій же справі раніше викликали й голову харківського комітету ветеранів Чорнобиля Володимира Проскуріна і активіста організації «Союз Чорнобиль України» Петра Прокопенка.

В неділю прес-служба Партії Регіонів повідомила про виключення Проскуріна з лав партії за «дискредитацію дискредитацію високого звання члена Партії регіонів та вчинення дій, які несумісні з подальшим перебуванням у лавах партії».
XS
SM
MD
LG