Доступність посилання

ТОП новини

Страсбурзький суд: Росія порушила право на життя під час «теракту на Дубровці»


Європейський суд із прав людини вирішив сьогодні, що Росія порушила статті про право на життя й про заборону тортур Європейської конвенції про права людини, а також право на справедливий судовий розгляд у зв’язку з подіями навколо захоплення чеченськими бойовиками театрального центру на Дубровці в Москві 2002 року. Таким чином суд задовольнив скаргу потерпілих – тих, хто пережив дії російських силовиків проти бойовиків, чи родичів загиблих під час штурму захопленого театру.

За рішенням Європейського суду з прав людини, Росія має виплатити 64 скаржникам загалом понад 1 мільйон 250 тисяч євро й відшкодувати судові витрати.

При цьому суд визнав, що саме рішення російської влади піти на штурм із використанням отруйного газу було виправдане і не порушило конвенції.

У жовтні 2002 року, коли чеченські бойовики взяли в заручники понад 900 людей під час вистави в центрі на Дубровці в Москві, вимагаючи вивести російські війська з Чечні, протистояння закінчилося через три дні штурмом, у перебігу якого російські силовики вдалися до газу досі не оприлюдненого складу. Через це переважно внаслідок отруєнь цим невідомим для медиків газом і погано організований порятунок звільнених загинуло 130 цивільних людей.

Скаржники, які не змогли домогтися захисту своїх прав у російських судах, оскаржили в Страсбурзькому суді необґрунтоване застосування сили, ненадання потерпілим своєчасної медичної допомоги і недостатньо дієве розслідування тих подій, зокрема, подій під час і після штурму будівлі.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG