Доступність посилання

ТОП новини

Верховна Рада знову відмовилася розглядати декриміналізацію «статті Тимошенко»


Верховна Рада відмовилася сьогодні внести до порядку денного питання про декриміналізацію статті 365 Кримінального кодексу України про перевищення повноважень, за якою засуджена колишня Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко.

За таку пропозицію Голови Верховної Ради Володимира Литвина проголосували лише 156 народних депутатів за необхідних принаймні 226.

Перед голосуванням голова комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Віктор Швець (фракція «БЮТ-Батьківщина») під час свого виступу заявив, що комітет рекомендував парламентові розглянути це питання.

«Ми пропонуємо абсолютно цивілізований, юридично витриманий механізм надзвичайно важливого політичного питання», – сказав він. За його словами, чиновники мають нести кримінальну відповідальність лише в тому випадку, якщо в їхніх діях є ознаки корупції і якщо вони особисто мають зиск від цього, а політичне рішення не повинне тягти кримінальної відповідальності.

«Останні події свідчить про те, що українська влада загнала себе в глухий кут. Дії влади призвели до того, що український народ зупинився за крок до підписання угоди про асоціацію (з ЄС), за крок від демократії», – сказав Швець.

У листопаді парламент уже ухвалив президентський проект закону про гуманізацію відповідальності за злочини у сфері господарської діяльності, але парламентська більшість не підтримала поправки до нього, що вилучили б із Кримінального кодексу нинішню 365-у статтю чи скасували б за нею кримінальну відповідальність.

Колишня Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко засуджена за звинуваченням у перевищенні повноважень під час підписання газових контрактів із Росією у 2009 році до семи років позбавлення волі за статтею 365 Кримінального кодексу.
XS
SM
MD
LG