Доступність посилання

ТОП новини

Пакистан відкидає звіт НАТО про прикордонний інцидент у листопаді


Військові Пакистану відкинули сьогодні дані розслідування НАТО про причини повітряного удару наприкінці листопада на кордоні Афганістану й Пакистану, в якому загинули 24 пакистанські військові: в інциденті, за цими даними, винні обидві сторони.

Як заявив речник пакистанської армії генерал-майор Аттар Аббас, його країна не згодна, за його словами, з висновками США, бо вони «не ґрунтуються на фактах».

Розслідування Північноатлантичного союзу, дані якого оприлюднили раніше сьогодні, дійшло висновку, що повітряний удар наприкінці листопада на кордоні Афганістану й Пакистану, в якому загинули 24 пакистанські військові, стався через помилки і Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані під командуванням НАТО, і армії Пакистану.

За цими даними, міжнародні сили і військові Афганістану «законно відкрили вогонь для самозахисту», коли їх обстріляли «невідомі сили», і не знали при цьому, що завдають удару по пакистанцях.

Причиною непорозуміння стала «серія помилок» обох сторін у координуванні місць своєї дислокації і їхніх дій і напередодні інциденту, і під час нього, мовиться в звіті.

Союз НАТО запевняє, що вже вжив «негайних заходів», щоб уникнути подібних випадків на майбутнє.

Удар, що відбувся 26 листопада, напружив відносини між Пакистаном і Сполученими Штатами, які є головним учасником Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані. Ісламабад тоді перекрив наземні шляхи постачання міжнародних сил через свою територію на знак протесту.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG