Доступність посилання

ТОП новини

Засуджену на каменування в Ірані можуть повісити


Жінку, засуджену в Ірані на смерть через побиття камінням за подружню зраду, можуть натомість стратити повішенням, заявив у неділю керівник судової системи іранської провінції Східний Азербайджан Малек Адждар Шаріфі.

За його словами, засудженій Сакіне Могаммаді Аштіяні винесені два вироки – один до страти через каменування за подружню зраду, інший до 10 років ув’язнення за співучасть у вбивстві її чоловіка.

Тим часом, сказав він, провінція не має можливості забезпечити страту каменуванням.

Як цитує урядовця іранське агентство «Фарс», у відповідь на його звернення голова судової системи Ірану аятола Садег Ларіджані повідомив, що, оскільки головною метою є страта, а можливостей каменувати за нормами шаріяту нема, то його треба замінити на повішення.

Це вже далеко не перша заява представників системи судочинства Ірану, що страту Могаммаді Аштіяні через побиття камінням можуть замінити на інший її різновид, після того, як її справа набула широкого міжнародного розголосу й залунали заклики не вдаватися до такої жорстокої страти.

44-річну Сакіне Могаммаді Аштіяні засудили до страти каменуванням, як то передбачає ісламське право, ще 2006 року. Виконання вироку багато разів відкладали.
XS
SM
MD
LG