Доступність посилання

ТОП новини

Україна займає жорстку позицію щодо Путіна (європейська преса)


Прага – Європейські газети продовжують висвітлювати ускладнення відносин між Москвою і Києвом на прикладі газових переговорів. Видання цитують нові і гостріші висловлювання з Києва, на кшталт, «Росія повинна знати, що на коліна нас не поставити». Деякі видання припускають, що «газові переговори наближаються до кризи». Оглядачі європейських газет також звертають увагу на загострення мовної суперечки між опозицією і правлячою більшістю у Верховній Раді України, де все частіше звучить російська мова.

Австрійська «Ді Прессе» наголошує, що «газова суперечка з Росією призводить до того, що Україна займає більш жорстку позицію». Видання інформує, що намагання Києва домогтися від Москви поступок у ціні на російський газ поки-що не дають позитивних результатів і переговори будуть продовжені 15 січня. Газета зауважує, що «Президент Віктор Янукович, як стверджують в українському уряді, ніколи не піде на здачу національних інтересів держави». Йдеться про бажання Росії взяти під контроль українську газотранспортну систему, через яку транспортується до 80 відсотків російського газу до Європи. «Ді Прессе» також інформує, що навіть колишній прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, яка перебуває в ув’язненні, закликала Віктора Януковича не поступатися українською ГТС на користь Росії. Видання з Відня нагадує тут, що саме Юлія Тимошенко уклала у січні 2009 року газові контракти, за якими ціна на російський газ зросла тепер до понад 400 доларів за тисячу кубічних метрів. «Ді Прессе» також нагадує, що саме за це службове перевищення повноважень колишнього прем’єра Тимошенко і засудили у Києві до 7-річного ув’язнення. Газета з Австрії попереджає , що газові суперечки між Росією та Україною вже призводили у недалекому минулому до «призупинення російського газового експорту в Європу».

Російська «Нєзавісімая газета» повідомляє, що Київ не збирається здаватися у газовому протистоянні з Росією і «попереджає Москву: Україна на коліна не стане». Газета також не виключає, що внаслідок тяжких газових переговорів, може виникнути нова кризи між двома сусідніми державами. Газові перемови будуть продовжені 15 січня, але все ж хитра гра, переважно Москви, триває. Хоча і відомо, що Європа не підтримала російський газовий проект «Південній потік» і грошей на нього також наразі немає (при проектній ціні його будівництва у 15 мільярдів доларів) та все ж голова російського «Газпрому» продовжує спекулювати на цьому перед Києвом. Олексій Міллер заявив цього тижня, що, мовляв, доля «Південного потоку» залежить від поступливості України у газових питаннях. Експерти не виключають, що таким чином Росія хотіла б отримати згоду ЄС на двосторонній російсько-український газовий консорціум. Однак Європа останнім часом грає більше на боці України. Експерти також не виключають, що українська влада витримає 2012 рік з діючими газовими цінами на російський газ, які вже закладені до державного бюджету. МЗС України, тим часом, продовжує запевняти, що політика Києва щодо ГТС має бути не «фетишистською», а «прагматичною» та передбачає успішне завершення газових переговорів з Росією після Різдва.

Польська «Жечпосполіта» інформує про гостру критику з боку опозиційних сил в Україні щодо все більшого вживання в офіційному провадженні Верховної Ради російської мови. Йдеться також про судовий позов щодо цього з боку Української республіканської партії та її засновника, колишнього дисидента, Левка Лук’яненка. Сам Лук’яненко обурений, що «інституція, котра творить закони, сама їх ламає». В УРП переконані, що Верховна Рада у все частіше в офіційному вживанні російської мови «порушує Конституцію і права людини». Цього тижня Адміністративний суд Києва відмовив у задоволенні позову Української республіканської партії щодо припинення русифікації українського парламенту та обов’язкового надання інформації українською мовою і вказав, що «згідно із законом від 1989 року «учасникам республіканських конференцій (прирівнюються до сесій ВРУ) гарантується право вибору мови із забезпеченням перекладу», а «переклад за регламентом ВРУ має забезпечити апарат Верховної Ради». Представники УРП називають рішення суду неправильним і таким, що порушує права людини. «Жечпосполіта» також наводить інформацію експертів про посилення правлячою Партією регіонів русифікації у державі.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG