Доступність посилання

ТОП новини

Іран застерігають від порушення міжнародного законодавства у разі перекриття Ормузької протоки


Франція закликала Іран поважати міжнародне законодавство, що гарантує свободу судноплавства в Ормузькій протоці, у відповідь на заяву Тегерана про намір перекрити цей канал транспортування нафти у разі, якщо Захід запровадить санкції проти Ірану.

Представник французького МЗС Бернар Валеро наголосив, що Ормузька протока є міжнародним надбанням, а отже, «всі судна, незалежно від того, під яким прапором вони йдуть, мають право на транзитний прохід».

Раніше сьогодні командувач іранського флоту наголосив, що перекрити Ормузьку протоку буде «легше, ніж випити склянку води». Водночас він зазначив, що до таких кроків вдадуться лише у разі відповідного наказу з Тегерана.

Учора перший віце-президент Ірану заявив, що Тегеран перекриє потік нафти з Перської затоки через Ормузьку протоку у разі запровадження санкцій на експорт нафти з Ірану.

Про ймовірність запровадження санкцій країни Заходу заговорили після нещодавнього оприлюднення звіту МАГАТЕ, згідно з яким Іран, як виглядає, займався розробкою ядерної зброї і, можливо, продовжує таку діяльність досі. Тегеран неодноразово відкидав звинувачення у розробці ядерної зброї: керівництво Ірану запевняє, що ядерна програма країни має суто мирний характер, але доказів цього не надає.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG