Доступність посилання

ТОП новини

Азаров попереджає Росію про міжнародний арбітраж


Прем’єр-міністр Микола Азаров припускає, що Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» може звернутися з позовом проти російського «Газпрому» в Арбітражний трибунал Торговельної палати Стокгольма для перегляду умов газових угод від 2009 року у разі невдалих переговорів із Росією.

Про це він написав на своїй сторінці в соціальній мережі.

«Україна готова до розгляду нашої суперечки в міжнародному арбітражі, але ми розраховуємо на те, що якщо у відносинах між стратегічним партнерами не буде досягнуто взаєморозуміння, то тоді така можливість для нас залишається єдиною можливістю», – зазначив Азаров.

Разом із тим прем’єр наголосив, що українська сторона розраховує домовитися з Росією.

На початку вересня Президент Віктор Янукович заявляв, що Україна фактично оформила матеріали для подачі в міжнародний арбітраж для вирішення з Росією питання щодо умов постачання газу.

Але вже наприкінці жовтня міністр енергетики й вугільної промисловості Юрій Бойко повідомляв, що Україна більше не планує оскаржувати в міжнародних судах газові угоди з Росією, підписані в січні 2009 року, і буде змінювати ці угоди тільки шляхом переговорів.

Контракт між НАК «Нафтогаз» і «Газпромом» передбачає, що якщо яка-небудь зі сторін заявить, що обставини на ринку істотно змінилися і контрактна ціна не відображає рівня цін ринку, то сторони починають переговори. Якщо письмової домовленості про перегляд ціни не буде досягнуто протягом 3 місяців, то кожна зі сторін має право заперечити дії іншої з виконання контракту і передати справу до Стокгольмського арбітражу.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG