Доступність посилання

ТОП новини

Україна готова прискорити газові переговори з Росією – речник Азарова


Україна позитивно сприйме пропозицію Росії прискорити газові переговори, якщо така пропозиція надійде, заявив сьогодні агентствам речник Прем’єр-міністра Миколи Азарова Віталій Лук’яненко.

За його словами, Україна буде готова до цих переговорів, як тільки від Росії надійде пропозиція щодо їхньої дати.

«Наша позиція незмінна: ми вважаємо, що необхідно знайти компроміс і змінити договір, який визначає несправедливу ціну для України, й переговори з цього питання не припинялися», – додав речник.

Він також зазначив, що Україна вітає заяву прем’єр-міністра Росії Володимира Путіна про те, що українська газотранспортна система буде потрібна й далі з урахуванням зростання попиту на газ у Європі.

Лук’яненко нагадав, що Україна виступає за створення тристороннього консорціуму з управління своєю ГТС за участю російських постачальників, українських транзитерів і європейських споживачів газу.

Раніше сьогодні прем’єр-міністр Росії Володимир Путін доручив голові правління російського «Газпрому» Олексієві Міллеру продовжити переговори з Україною про створення газотранспортного консорціуму, виходячи з того, що, як він сказав, «Україна була, є і, сподіваюся залишиться нашим стратегічним партнером у цій частині нашої спільної роботи» для задоволення дедалі більших потреб європейських споживачів російського газу.

Міллер на зустрічі з Путіним заявив, що Україна оцінила вартість своєї газотранспортної системи у 20 мільярдів доларів. За його словами, Україна в газових переговорах пов’язує зі створенням газотранспортного консорціуму отримання від Росії знижки в ціні на газ – за нинішнього обсягу купівлі в 40 мільярдів кубометрів ця знижка мала б становити 9 мільярдів доларів на рік.

При цьому в перебігу їхньої зустрічі нічого не згадували про ймовірних європейських учасників консорціуму.

У «Газпромі» раніше давали знати, що можуть піти на зниження ціни на газ для України за умови, що отримають контроль над українською ГТС на правах власності чи співвласності, створивши для цього газотранспортний консорціум.
XS
SM
MD
LG