Доступність посилання

ТОП новини

Прокуратура в Єгипті звинувачує Мубарака в наказах убивати


Сторона звинувачення у справі скиненого президента Єгипту Хосні Мубарака заявила сьогодні на суді над ним у Каїрі, що дійшла висновку: колишній президент, колишній міністр внутрішніх справ його влади і ще шестеро чільних начальників поліції були «справжніми підбурювачами» до вбивства минулого року майже 850 учасників протестів, які скинули його владу.

Як сказав головний прокурор у справі Мустафа Сулейман, підсудні віддали чіткі вказівки використовувати бойові заряди і стріляти на ураження по мирних демонстрантах.

За його словами, прокуратура мусила провести власне розслідування й допитати сотні свідків, лікарів, працівників поліції тощо, щоб підготувати звинувачення, коли інші силові структури ігнорували запити про допомогу.

Мубаракові і іншим сімом підсудним, справи яких за звинуваченням у причетності до вбивств об’єднали разом, у разі визнання винними може загрожувати кара смерті.

Крім того, Хосні Мубарака і двох його синів, Ґамаля та Алаа, звинувачують у корупції.

Колишнього президента раніше вже засудили до значного штрафу за «завдання шкоди економіці країни» внаслідок вимикання телефонного зв’язку і доступу до інтернету під час масових виступів: Хосні Мубарак, колишній прем’єр його уряду Ахмед Назіф і колишній міністр внутрішніх справ Хабіб аль-Адлі (співзвинувачений і в нинішній справі) мають разом сплатити суму в 90 мільйонів доларів США.

Хабіб аль-Адлі також уже засуджений до 12 і ще до 5 років ув’язнення за двома корупційними справами.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG