Доступність посилання

ТОП новини

Президент США оприлюднив нову оборонну стратегію зі скороченнями й новими пріоритетами


Президент США Барак Обама оприлюднив у четвер нову стратегію Міністерства оборони, яка передбачає скорочення війська й певне обмеження його здатностей і водночас новий фокус на воєнній потузі Китаю.

Сполучені Штати Америки лишають позаду «десятиліття воєн» в Іраку й Афганістані, сказав Обама, виступаючи безпосередньо в Пентагоні – як вважають, це, можливо, перший в історії виступ президента США в Міністерстві оборони.

За словами Обами, Збройні сили за новим планом стануть «стрункішими», але «рухливими». Зокрема, на відступ від нинішньої стратегії, за якою США мають бути здатні вести одночасно дві тривалі сухопутні війни, нова стратегія вимагатиме від війська вести тільки одну війну й перемогти в ній, а також відвертати воєнні загрози супротивників в інших частинах світу і утримувати здатність здійснювати протитерористичні й гуманітарні місії.

Нова стратегія Пентагону також має на меті посилити військову присутність США в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, де нині зростає військова потуга Китаю.

Це посилення, а також внески США в діяльність НАТО чи зусилля для дотримання «пильності» на Близькому Сході не будуть заторкнуті майбутніми бюджетними скороченнями в війську, сказав Обама.

Ці скорочення мають бути найбільшими від часу закінчення Холодної війни, але їхні подробиці мають стати відомі наступного місяця, коли Білий дім оголосить свої бюджетні пропозиції на 2013 рік.

Але при цьому Барак Обама заявив, що і після скорочень оборонних витрат американські Збройні сили залишаться найсильніші у світі, а оборонний бюджет США залишиться «більший, ніж у приблизно десяти наступних (за військовими витратами) країн разом узятих».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG