Доступність посилання

ТОП новини

Чехія надала політичний притулок Олександрові Тимошенку


Юлія Тимошенко та її чоловік Олександр, 2004 рік
Прага – Чоловік колишнього Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко Олександр Тимошенко отримав політичний притулок у Чехії на його прохання.

Міністр внутрішніх справ Чехії Ян Кубіце підтвердив повідомлення своїх речників про таке рішення його міністерства.

«Кілька місяців тому пан Тимошенко попросив політичного притулку в Чехії. Підхід до його прохання був абсолютно стандартний. Результатом є те, що сьогодні його прохання вирішили позитивно», – заявив міністр.

Він наголосив, що рішення про надання притулку в Чехії належать до виключної компетенції Міністерства внутрішніх справ і не стосуються Міністерства закордонних справ і його галузі відповідальності. «Таким чином не думаю, щоб це могло якимсь драматичним чином змінити українсько-чеські відносини», – заявив міністр.

Раніше сьогодні чеські засоби інформації вперше повідомили, що чоловік Юлії Тимошенко подав таке прохання про притулок. Цю інформацію, оприлюднену спершу чеською газетою Právo, підтвердив і міністр закордонних справ цієї країни Карел Шварценберґ. Як сказав він у коментарі Чеському радіо, міністр внутрішніх справ Ян Кубіце особисто повідомив його про це.

«Із тих розмов було ясно, що Міністерство внутрішніх справ має намір надати цей притулок. Я в перерві засідання уряду зустрівся з міністром внутрішніх справ у курилці й запитав його, чи це правда, бо зі мною ніхто про це не консультувався, і він сказав «так», – розповів міністр.

Намір Олександра Тимошенка отримати політичний притулок у Чехії підтвердила в Києві прес-служба партії «Батьківщина», яка заявила, що таким чином Олександр Тимошенко хоче «позбавити режим додаткових важелів тиску» на лідера партії Юлію Тимошенко.

МЗС Чехії сподівається, що цього разу погіршення відносин не буде

Водночас Міністерство закордонних справ Чехії в своєму коментарі в цій справі наголосило, що для нього дуже важливі добрі відносини з Україною, а процес ухвалення рішень про надання притулку «стандартний і неполітичний».

Іще до оголошення про надання притулку міністр закордонних справ Чехії Карел Шварценберґ в інтерв’ю Чеському радіо теж висловив сподівання, що позитивне рішення в справі Олександра Тимошенка не завдасть нової шкоди відносинам.

«Деякі режими так реагують. Як відомо, Україна в одному випадку, коли було ухвалене рішення з нашої згоди і відома надати притулок, потім якийсь час протестувала, то правда», – додав він.

Рік тому Чехія надала політичний притулок колишньому міністрові економіки в уряді Юлії Тимошенко Богданові Данилишину. Тоді це призвело до значного охолодження відносин офіційних Праги і Києва.

МЗС України наразі не коментує надання притулку чоловікові Тимошенко

Тим часом Міністерство закордонних справ України наразі не коментує надання політичного притулку в Чехії чоловікові Юлії Тимошенко.

«Коментарі будуть обов’язково, але пізніше», – сказали Радіо Свобода в департаменті інформаційної політики МЗС.

Коментуючи попередню інформацію, яка надходила з Чехії вранці, що Олександр Тимошенко подав прохання про притулок, Міністерство закордонних справ України заявило раніше сьогодні, що не вбачає підстав для звернення громадян України щодо надання притулку в іноземні держави. «В Україні неухильно дотримуються принципів верховенства права і поваги до основних прав і свобод людини», – цитує слова представника МЗС агентство «Інтерфакс-Україна».

Євгенія Тимошенко поки не має наміру просити політичного притулку за кордоном – Власенко

Дочка колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко Євгенія Тимошенко тим часом не має наміру просити політичного притулку за кордоном, але взагалі це не виключено, заявив Радіо Свобода захисник колишнього прем’єра, народний депутат-б’ютівець Сергій Власенко.

«Якщо тиск не збільшиться, то ми не будемо ухвалювати щодо Євгенії жодних додаткових заходів. Але якщо влада продовжить ту цинічну навалу, яку вона зараз робить на всю родину Юлії Володимирівни і якщо це буде сконцентровано на Євгенії, то ми не виключаємо будь-яких способів і форм реагування», – сказав він.

* * * * * * * * * * *

51-річний Олександр Тимошенко ніколи не був активним учасником політичного чи громадського життя. Він став регулярно з’являтися на публіці лише в серпні 2011 року, коли його дружина була взята під варту. Як один із її захисників він був присутній на засіданнях Печерського районного суду Києва в її справі.

Нині до бізнесу Олександра Тимошенка належить, зокрема, частка у зареєстрованій у Чехії компанії International Industrial Projects.

Дивитись коментарі (11)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG