Доступність посилання

ТОП новини

Ірак офіційно просить місцеву владу курдів видати віце-президента


В автономному курдському регіоні на півночі Іраку підтвердили в неділю, що отримали офіційний запит влади в Багдаді з вимогою видати віце-президента країни Тарека аль-Гашемі і ще 12 осіб із його оточення, яких розшукують за звинуваченнями в причетності до збройних нападів на політиків і урядовців.

Водночас в Іракському Курдистані не дали знати, яка буде відповідь.

Сам Гашемі, який переховується в цьому регіоні, раніше визнав, що його охорона здійснювала напади на іракських діячів, але заперечує свою причетність до них.

Перед тим прем’єр-міністр Іраку Нурі аль-Малікі вже заявляв, що в Багдаді не хотіли б, щоб регіональна влада Іракського Курдистану «стала помагачем розшукуваного правосуддям», і наголошував, що якби влада курдської автономії не видала віце-президента чи дозволила йому втекти з країни, це «створило б проблеми».

Ордер на арешт Тарека аль-Гашемі за антитерористичним законодавством розпалив політичну ворожнечу між світським блоком «Аль-Іракія» (Іракський національний рух), який користується підтримкою сунітів і є учасником коаліційного уряду й одним із лідерів якого є сам Гашемі, і прем’єром Іраку, шиїтом Нурі аль-Малікі.
XS
SM
MD
LG