Доступність посилання

ТОП новини

Іран почав збагачувати уран у підземному заводі – дипломат


Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї виступає на державному телебаченні у понеділок
Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї виступає на державному телебаченні у понеділок
Західні агентства новин у понеділок навели дані дипломата у Відні, який відмовився назвати своє ім’я, про те, що Іран почав збагачення урану до 20 відсотків на підземному ядерному об’єкті Фордов поблизу міста Кум.

Днем раніше глава Організації з атомної енергії Ірану Ферейдун Аббасі-Давані повідомив, що його країна в «найближчому майбутньому» почне збагачення урану в підземному заводі Фордов.

Він додав, що на цьому заводі можна буде отримувати як 3,5-відсотковий, так і 20-відсотковий за рівнем збагачення уран.

Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї, виступаючи на державному телебаченні у понеділок, заявив, що подальші санкції з боку Заходу не змусять Іран змінити його ядерний курс.

Офіційний Вашингтон і його союзники вважають, що Іран використовує свою ядерну програму як прикриття для розробки ядерної зброї, і Сполучені Штати Америки та Європейський Союз нещодавно розширили власні санкції відносно Ірану за його ядерну програму, на додачу до вже чотирьох пакетів міжнародних санкцій Раді безпеки ООН.

Іран заперечує це, але доказів мирного, як він стверджує, характеру своєї ядерної програми не надає і досі відмовляється припинити збагачення урану, як того вимагає Рада безпеки ООН.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG