Доступність посилання

ТОП новини

Сiм’я Iващенка просить припинити знущання над ним у СIЗО


Валерій Іващенко перебуває за ґратами з 20 серпня 2010 року
Сiм’я колишнього тимчасового виконувача обов’язкiв мiнiстра оборони України Валерiя Iващенка звернулась до громадськості з проханням не допустити його «фiзичного знищення» у СIЗО.

«Змушенi звернутися до громадськостi, зокрема, i мiжнародної, в зв’язку з уже вiдверто неприхованими не лише намiрами, а й дiями держави зi знищення здоров’я Iващенка Валерiя Володимировича. Знищення здоров’я в його нинiшньому станi означає його фiзичне знищення», – мовиться в заявi сiм’ї Iващенка, яку цитує у вівторок агентство «Iнтерфакс-Україна».

У заявi наголошується, що проти колишнього чиновника незаконно порушено кримiнальну справу, а вину його на сьогоднi не доведено у судi. При цьому вiн вже майже пiвтора року позбавлений волi на пiдставi «необґрунтованих, нiчим не пiдтверджених обвинувачень, йому грубо вiдмовлено у правi на лiкування», – мовиться в заяві.

Іващенка обвинувачують у службових зловживаннях і сприянні у незаконному відчуженні майна. У слідчому ізоляторі він перебуває з 20 серпня 2010 року. І захист колишнього керівника Міноборони, і його родичі неодноразово наголошували на погіршенні стану здоров’я Валерія Іващенка.

Комісар Ради Європи з прав людини Томас Гаммарберґ, перебуваючи в Україні наприкінці листопада 2011 року, назвав «безпідставним» тримання під вартою Валерія Іващенка, як і Юлії Тимошенко та Юрія Луценка.

Гаммарберґ наголосив, що в Україні існує проблема надмірного застосування практики попереднього тримання під вартою.

«Ця проблема, звичайно ж, дуже важлива для міжнародного співтовариства. Коли мова йде про такі судові справи, як справи проти Тимошенко, Луценка та Іващенка», – сказав він. «Виходячи з мого аналізу, в жодному з цих випадків, які я назвав, не присутні такі виняткові обставини, які б обгрунтовували утримання їх під вартою до судового рішення», – додав комісар Ради Європи з прав людини Томас Гаммарберґ, говорячи про висновки свого моніторингу з дотримання прав людини в Україні.
XS
SM
MD
LG