Доступність посилання

ТОП новини

Україна закуповуватиме у Росії стільки газу, скільки необхідно – Бойко


Україна має намір закуповувати у Росії такі об’єми газу, які необхідні для української економіки, заявляє міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко.

«Ми зменшуємо закупівлю газу вдвічі, і з 1 січня у нас відбір буде на рівні 27 мільярдів кубічних метрів», – сказав він.

Відповідаючи на запитання, як це погоджується з наявними газовими контрактами з Росією, Бойко відповів: «Ми закуповуватимемо газу стільки, скільки треба для нашої економіки. Якщо у наших партнерів будуть питання, вони можуть їх вирішувати цивілізованим способом».

Міністр додав, що переговори з Росією щодо газу тривають, і «є питання, в яких ми дійшли компромісу, і є невирішені питання». «Переговори триватимуть стільки, скільки необхідно, щоб знайти прийнятну для нашої національної економіки модель», – наголосив він.

Раніше Бойко заявляв, що в найближчі 5 років Україна планує зменшити закупівлю російського газу до 12 мільярдів кубічних метрів на рік за рахунок зростання видобутку власного газу, ефективних технологій енергозбереження та заміни дорогого імпортного газу вітчизняним вугіллям.
XS
SM
MD
LG