Доступність посилання

ТОП новини

Янукович закликає міністрів-антиреформаторів іти у відставку


Президент не задоволений результатами планованих економічних реформ. А були «великі сподівання»
Київ – Президент Віктор Янукович звільнив першого заступника міністра промислової політики і заступника начальника Головного управління державної служби. Раніше сьогодні голова держави закликав «міністрів, які гальмують реформи», самостійно піти у відставку. Про це він заявив, підбиваючи підсумки економічних перетворень, які, на його думку, здійснювали торік в Україні.

У той час, як в Україні здійснюють реформи, деякі міністри намагаються їх загальмувати, заявив Віктор Янукович. Зокрема, спростили дозвільну систему у сфері господарської діяльності, але у парламенті зареєстрували закони, які фактично її відновлюють. Як зазначив голова держави, деякі депутати відверто зізналися, що таким було прохання уряду чи міністерств.

По праву руку від Януковича сидів на засіданні Комітету з економічних реформ голова уряду України Микола Азаров, і Президент тут же зажадав від нього «розібрати такі приклади і показати, хто за цим стоїть». І, мовляв, кому з міністрів не до вподоби умови реформ, тому варто добровільно залишити свої крісла.

Янукович порадив не чекати на те, щоб їм у цьому допомагали. Кого саме міністрів це може стосуватися, голова держави не уточнив.

«Наші мрії та сподівання були щирими. А який результат?»

Підбиваючи підсумки економічних реформ, втілених торік, він висловив незадоволення результатом.

«Я пам’ятаю наше перше засідання торік, ми багато що планували, були великі сподівання, як ми працюватимемо цього року. Наші мрії та сподівання були щирими. А який результат ми отримали за рік? Вважаю, що в цій залі не знайдеться людини, яка скаже, що я задоволений результатами. Чи є такі?» – поцікавився Віктор Янукович в учасників засідання Комітету з економічних реформ.

Потім критика з його вуст пролунала на адресу міністра освіти Дмитра Табачника та охорони здоров’я Олександра Аніщенка за закриття шкіл та лікарень без попередження громадськості. Але посади свої вони не втратили, звільнень дочекалися урядовці рангом нижче – заступник міністра промислової політики Сергій Сиротюк і заступник начальника Головного управління державної служби Олена Тертишна.

Такими цінними кадрами влада не розкидається

Політолог Олександр Палій вважає, що суттєвих кадрових змін в уряді Віктор Янукович як не робив, так і не робитиме. По-перше, він пам’ятає, що Леонід Кучма залишив зрештою Банкову завдяки у тому числі відставленим ним же екс-прем’єрові та екс-міністрам. А по-друге (і це головне), владу в нинішній ситуації в Україні все влаштовує, вважає Олександр Палій.

«Тому що основне завдання влади – поділ фінансових потоків, і це здійснюється дуже добре. А реформи – це, швидше, розмови. І тут ще один ризик полягає в тому, що відставлені міністри володіють серйозною інформацією про те, які фінансові потоки, куди йдуть, кому, як вони передаються тощо. Тому такими цінними кадрами, так би мовити, влада і не розкидається, і остерігається відповідного розголосу», – стверджує політолог.

На думку Олександра Палія, владу влаштовує нинішнє становище в українській економіці. Тому реформи їй не потрібні, вважає він.
  • Зображення 16x9

    Олександр Лащенко

    На Радіо Свобода – з березня 2005 року. До того працював три роки на Громадському радіо. Народився 1969 року в Києві. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG