Доступність посилання

ТОП новини

У Казахстані – дострокові парламентські вибори


У Казахстані сьогодні тривають дострокові парламентські вибори. За 98 мандатів нижньої палати казахстанського парламенту змагаються 7 політичних партій. Для того, щоб потрапити у парламент, їм необхідно подолати 7-відсотковий бар’єр.

По всі країні відкрито близько 9 тисяч виборчих дільниць, у виборчі списки внесено 9,2 мільйона осіб. За перебігом голосування стежитимуть понад 800 міжнародних спостерігачів. Зокрема, у місто Жанаозен, який у грудні минулого року став центром заворушень і де досі триває режим надзвичайної ситуації, вже прибули 9 міжнародних спостерігачів, серед яких – представники Парламентської асамблеї ОБСЄ.

Відповідно до змін, внесених нещодавно у виборче законодавство Казахстану, у нижній палаті парламенту мають працювати не менш як дві партії. У дотеперішньому її складі була представлена тільки владна партія «Нур Отан» президента Нурсултана Назарбаєва. Загалом, згідно з казахстанським законодавством, вибори вважатимуть такими, що відбулися, незалежно від того, скільки громадян візьмуть участь у голосуванні.
XS
SM
MD
LG