Доступність посилання

ТОП новини

ГТС має залишитися власністю України – Богословська


Газотранспортна система (ГТС) має залишатися власністю України, а консорціум можливий тільки за участю європейських країн-споживачів, упевнена народний депутат Інна Богословська (фракція Партії регіонів).

«Абсолютна більшість і в Партії регіонів, і у владі виходить з того, що газотранспортна система України має залишатися власністю України», – сказала Богословська.

При цьому Богословська зазначила, що за попередньої влади було ухвалено закон, що «забороняє торкатися» до ГТС, і в результаті навколо України будуть два газопроводи – «Північний потік» і «Південний потік».

На думку депутата, тепер існує реальна загроза того, що українська ГТС стане незатребуваною, що спричинить колосальні збитки державного бюджету країни і, відповідно, позначиться на кожній українській родині.

Крім того, Богословська заявила, що Україні не вдасться переглянути газові контракти до завершення президентських виборів у Росії, проте вона може частково їх оскаржити у Стокгольмському арбітражі.

«Я думаю, що у нас немає шансів переглянути ці договори до завершення виборчої кампанії в Росії. І в політиці Росії після обрання Путіна – а я впевнена, що він стане наступним президентом Росії – багато чого зміниться», – сказала Богословська.

«Безумовно, переговори з Росією необхідно проводити з позицій стратегічного партнерства. Але ми маємо розуміти: якщо не буде досягнуто в добровільному порядку зміни умов договору, то потрібно йти до Стокгольма», – додала вона.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG