Доступність посилання

ТОП новини

Спецпредставник України відвідав затриманих у Лівії українців


Спеціальний представник України з питань Близького Сходу Євген Микитенко відвідав затриманих у Лівії українців, повідомив у вівторок прес-секретар Міністерства закордонних справ України Олександр Дикусаров.

Він розповів, що 10–12 січня Микитенко перебував у Тріполі з робочим візитом, під час якого відбулися зустрічі з керівництвом МЗС, Міноборони, Генштабу Збройних сил Лівії, а також з представниками голови Національної перехідної ради Лівії й керівництвом революційних бригад, які утримують громадян України.

«Під час зустрічей обговорювалися актуальні питання двостороннього співробітництва, зокрема, було досягнуто домовленості про обмін візитами посадових осіб урядів обох країн», – наголосив Дикусаров.

Він також додав, що під час візиту Микитенко відвідав місця утримання українців, а також провів бесіди зі співвітчизниками.

«До їхньої уваги було доведено інформацію про заходи, яких вживають державні органи України для вирішення питання їхнього звільнення і повернення на батьківщину», – наголосив Дикусаров.

5 вересня 2011 року стало відомо про затримання в Лівії понад 20 українців – цивільних фахівців, які прибули для роботи на об’єктах лівійської нафтової промисловості. Наприкінці жовтня 2011 року уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова заявила, що з представниками Національної перехідної ради Лівії досягнуто взаєморозуміння щодо якнайшвидшого повернення всіх затриманих громадян України на батьківщину.

На початку грудня 2011 року директор департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України Андрій Олефір заявив, що провину затриманих українців досі не доведено, і це офіційно визнають лівійські колеги. За інформацією МЗС, громадян України регулярно відвідують дипломати. Вони привозять необхідні продукти харчування, предмети гігієни, а також надають можливість спілкуватися з родичами затриманих телефоном.
XS
SM
MD
LG