Доступність посилання

ТОП новини

ЄС посилив тиск на Угорщину


Європейський Союз звинувачує офіційний Будапешт у порушенні союзного договору
Європейський Союз звинувачує офіційний Будапешт у порушенні союзного договору. В центрі конфлікту – суперечливі угорські реформи у справі головного банку, захисту інформації і роботи суддів. Угорщині дали місяць на зміни, інакше справа дійде до суду.

Європейська комісія сьогодні попередила про юридичні процедури проти Угорщини, якщо вона не змінить законів, які суперечать європейським нормам.

Угорська влада опинилася під міжнародним тиском після того як змінила роботу суддів, Центрального банку і правила захисту інформації.

Голова Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу розкритикував Угорщину за те, що вона не відреагувала на попередні зауваження європейських структур.

«Ми сподівалися на те, що угорська влада зробить необхідні зміни, щоб забезпечити повагу до законів Європейського Союзу. Поки цього не сталося, тому ми розпочали офіційні процедури», – оголосив Баррозу сьогодні у Страсбурзі.

Якщо Будапешт протягом місяця не дослухається до вимог Брюсселя, то справу передадуть до Європейського суду, може дійти і до санкцій, аж до позбавлення права голосувати в ЄС.

Партія угорського прем’єра Віктора Орбана контролює дві третини парламенту. У Брюсселі незадоволені тим, що правляча політична сила може призначати одного з трьох заступників голови Центрального банку, а представник уряду брати участь в ключових нарадах. Також є стурбованість щодо можливостей політичного втручання у роботу агентства зі захисту особистої інформації та зниження пенсійного віку суддів з 70 до 62 років, адже в Європі є закони, які забороняють дискримінацію за віком.

Орбан їде до Європарламенту

Угорський прем’єр дав зрозуміти, що готовий до компромісних рішень, але не щодо віку суддів.

Через сумніви у незалежності угорського Центрального банку Європейський Союз і Міжнародний валютний фонд нещодавно зупинили переговори про виділення кредитів Угорщині. Єврокомісія також може заблокувати допомогу Будапешту з фонду для економічно слабших європейських держав.

Прем’єр Угорщини Віктор Орбан у середу, 18 січня, братиме участь у засіданні Європейського парламенту, а 24 січня має зустрітися в Брюсселі з головою Європейської комісії Баррозу.

В самій Угорщині конфлікт з ЄС викликає суперечливу реакцію. Якщо одні політики критикують Віктора Орбана за узурпацію влади і вітають зовнішній тиск, то праві радикали вже палили на вулиці прапор Євросоюзу зі закликами провести референдум про вихід Угорщини зі спільноти.
  • Зображення 16x9

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода – з 1996 року. Вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор Української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG