Доступність посилання

ТОП новини

Туреччина відкидає звинувачення американського діяча


Влада Туреччини висловила в вівторок різке невдоволення словами претендента на кандидування на президента США Ріка Перрі, який заявляв, що країною керують ісламські терористи, і поставив під сумнів її членство в НАТО.

Міністерство закордонних справ Туреччини в різкій заяві назвало слова Перрі, губернатора штату Техас, «безпідставними і недоречними» й заявило, що Сполученим Штатам не варто гаяти час на кандидатів, «які навіть не знають, хто їхні союзники».

Як нагадано в заяві, Туреччина є членом-засновником Північноатлантичного союзу і вступила в НАТО, «коли губернаторові було два роки».

Рік Перрі під час дебатів, в перебігу яких Республіканська партія визначає свого кандидата на президента США, у штаті Південна Кароліна заявив у понеділок, що коли країною (тобто Туреччиною) керують, «як багато хто вважає, ісламські терористи», то «не тільки час говорити, чи місце їй у НАТО, але й час Сполученим Штатам звести свою допомогу їй до нуля».

Туреччина як член НАТО є одним із чільних союзників США в регіоні. Країна, зокрема, розміщує на своїй території радар раннього попередження про загрозу ракетного нападу в рамках створюваної Сполученими Штатами і НАТО системи протиракетної оборони.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG