Доступність посилання

ТОП новини

Бізнес-черги можуть зменшитися, як і кількість «спрощенців»


Багато підприємців боїться не встигнути оформити всі потрібні документи
Київ – Найближчим часом черги до державних реєстраторів суттєво зменшаться. Про це Радіо Свобода заявив директор департаменту Державної реєстраційної служби України (ДРСУ) Олександр Барбелюк. За його словами, керівники чотирьох відомств, а саме Державної реєстраційної служби, Пенсійного фонду, Державної податкової служби та Державного комітету статистики України, ухвалили спільний лист, який передбачає низку заходів для зменшення черг підприємців.

За словами Олександра Барбелюка, зокрема, пропонується продовжити роботу державних органів, що опрацьовують заяви та документи, у будні до 20-ї години, а в суботу до 16-ї години.

Важливим фактором розвантаження черг, за словами Барбелюка, є організація роботи таким чином, щоб розподілити перереєстрацію за класифікатором видів економічної діяльності (КВЕД) на весь рік. Адже до 25 січня повинні здати заяви особи, які хочуть працювати на єдиному податку.

За словами начальника відділу департаменту оподаткування фізичних осіб Державної податкової служби Тетяни Федченко, не потрібно плутати заяву на перехід на спрощену систему оподаткування і заяву про перереєстрацію КВЕДів, адже КВЕДи змінюються з першого січня 2013 року. Тобто впродовж цього 2012 року підприємцям потрібно буде прийти до державного реєстратора і перереєструвати вид діяльності.

«Але на це в них є ще цілий рік, і не потрібно зараз о 6-й годині зранку займати черги», – наголошує Тетяна Федченко.
«Коридорами непрофесійної бюрократії»
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:44 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Черговий мінус для свободи бізнесу

Підприємець Дмитро Сушко вважає термін до 25 січня надто коротким, щоб без черг пройти реєстрацію і перереєстрацію підприємців, які бажають працювати на спрощеній системі. За його словами, суть проблеми в тому, що ці заяви почали приймати не так, як раніше, із початку грудня. Через те, що не було одразу зрозуміло, якою ж повинна бути форма заяви, локальні розбіжності тощо і виникли непорозуміння.

Як зазначає далі Дмитро Сушко, процес подачі заяв активно розпочався перед Новим роком, і з початку 2012 року і «спрощенці», які не встигнуть вчасно подати заяви, автоматично перейдуть на систему загального оподаткування. Право повернутися до спрощеної системи оподаткування вони отримають з 1 квітня, якщо відповідну заяву вони подадуть до 15 березня 2012 року, наголошує підприємець.

Економічно вигіднішою, на його думку, є спрощена система оподаткування, бо загальна система передбачає загальну ставку податку 15% або 17%, залежно від величини доходу, і вона суттєво вища від податків, що сплачують підприємці, які працюють на спрощеній системі.

Як розповів Дмитро Сушко, підприємці--спрощенці 3-ї та 4-ї групи платять 5% від виручки. А ті, хто належать до 1-ї та 2-ї групи (фізичні особи – приватні підприємці), сплачують ставку податку, що встановлюється місцевими радами – ця сума не суттєво різниться від 200 гривень, які вони платили раніше, до змін у законодавстві. На переконання Дмитра Сушка, ті особи, які працюють на спрощеній системі оподаткування, прагнуть не потрапляти до загальної через значну різницю в сплаті податку, і тому стараються встигнути до 25 січня подати заяву.

Черги, на думку Дмитра Сушка, виникають і через те, що люди звикли робити все в останній момент. З іншого боку, якби податкова не в останню мить ухвалювала рішення про термін подання заяв, а почала прийом із 1 грудня, то цих черг зараз би не було. «Також потрібно було провести попередню роз’яснювальну роботу, і тоді б усе було більш організовано», – зазначає Дмитро Сушко.

Втім, основні фрагменти такої роз’яснювальної роботи можуть невдовзі з’явитися у спільному листі представників чотирьох державних установ. За словами Олександра Барбелюка, після того, як чотири керівники підпишуть спільного листа, цей документ, що стосується заходів для розвантаження черг та роз’яснення підприємцям. як краще діяти, буде оприлюднений і набуде чинності.

Але, як зазначають підприємці, часу все одно замало, щоб поставити все у нормальне русло, в іншому разі стане великою кількість осіб, які в силу тих чи інших обставин «добровільно-примусово» перейдуть у категорію платників більших податків. І таке явище, як вважають фахівці, – черговий мінус для свободи ведення бізнесу в Україні.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG