Доступність посилання

ТОП новини

У прокуратурі вважають, що Луценко навмисно зриває судові засідання


У Генеральній прокуратурі України вважають, що екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко навмисно зриває судові засідання. Про це сьогодні заявив представник державного обвинувачення Дмитро Лобань.

«Сьогодні Юрій Луценко свідомо відмовився від участі у судовому засіданні. Хоча, за даними пенітенціарної системи, протипоказань щодо участі у судовому засіданні не було», – сказав Лобань.

Він зауважив, що це не перший випадок, коли Луценко та його захисники затягують розгляд справи. Зокрема, за його словами, вчора під час судового засідання захисники Луценка залишили свого підзахисного, і через це суд змушений був оголосити перерву на дві години.

Крім того, додав Лобань, протягом півтори години народні депутати, які були присутні на судовому засіданні, відмовлялися виконати рішення суду і залишити через неналежну поведінку судове засідання.

Лобань наголосив, що всього по справі вже було допитано 83 свідка, і всі вони підтвердили фактичні обставини інкримінованого злочину. Водночас, за словами представника держобвинувачення, захист навмисне спотворює громадську думку і поширює ті відомості, які були б вигідні тільки підсудному.

Оцінюючи тривалість самого засідання Печерського райсуду Києва 19 січня (близько 14 годин) представник держобвинувачення наголосив, що «вийде цілком нормальне судове засідання по часу, якщо виключити із загального часу всі перерви».

Лобань також наголосив, що прокуратура не буде ініціювати примусового привезення до суду Луценка наступного разу, якщо він знову сам не погодиться на це. «Така процедура не передбачена КПК, як примусовий привід до суду особи, яка знаходиться в СІЗО», – сказав він.

Протягом 19 січня суд допитав дев’ятьох свідків. П’ять разів Юрієві Луценку викликали швидку. І на суд 20 січня Луценко не з’явився. Генеральна прокуратура інкримінує Юрієві Луценку вступ у змову з особистим водієм Леонідом Приступлюком з метою заволодіння державними коштами. Луценко перебуває за ґратами понад рік – з 26 грудня 2010 року.
XS
SM
MD
LG